AGH w Krakowie kuźnią milionerów. "Przedsiębiorczość jest kształtowana od pierwszego dnia studiów"

Dzień Dobry TVN
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie po raz kolejny znalazła się w rankingu milionerów. Jaki jest klucz do sukcesu i co, zdaniem studentów, jest najbardziej wartościowe w kształceniu się właśnie tam?

AGH w Krakowie kuźnią milionerów

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, kolejny raz znalazła się na szczycie rankingu milionerów.

Już po raz któryś z rzędu jesteśmy na pierwszym miejscu. W tym roku z rankingu wynika, że wśród milionerów z majątkiem przekraczającym sto milionów złotych jest aż jedenastu naszych absolwentów. To o jednego więcej niż w zeszłym roku

- mówi Anna Żmuda-Muszyńska, rzecznik prasowy AGH.

Jak mówi, kluczem do sukcesu jest przedsiębiorczość, która na tej uczelni kształtowana jest już od samego początku.

Kształcenie w AGH to tak naprawdę praktyka od pierwszego dnia tutaj. Studenci mają możliwość spotykać się z przedsiębiorcami, z biznesem, z przemysłem

- tłumaczy.

Co ważne, studenci, którzy rozpoczynają studia na krakowskiej uczelni, w większości wiedzą czego chcą i są przygotowani na zdobywanie kolejnych osiągnięć.

W trakcie studiów mają dostęp do absolutnie unikalnej bazy naukowej. Zarówno jeżeli chodzi o laboratoria, warsztaty, jak i także sama kadra dydaktyczna stara się rozbudzić u studenta ciekawość świata.

- dodaje dr inż. Marek Długosz, adiunkt, Katedra Automatyki AGH w Krakowie

Studenci o AGH w Krakowie

Nasza reporterka zasięgnęła także opinii studentów. Co według nich sprawia, że Akademia Górniczo-Hutnicza jest okrzyknięta mianem kuźni milionerów?

Myślę, że najwięcej milionerów po AGH-u jest dlatego, że uczymy się tutaj pracować w grupie, uczymy się pracować w zespole. Cały czas mamy do czynienia z najnowszą technologią, dlatego też mamy taką wiedzę specjalistyczną, którą możemy wykorzystać w życiu zawodowym.

- mówi Paweł Węgrzyn, student.

Według Wiktora Warchałowskiego, przedsiębiorcy i absolwenta AGH, możliwość poznania ambitnych i zdolnych osób podczas naukowej ścieżki jest niezwykle istotna.

My z przyjaciółmi w 2016 roku zapisaliśmy się na maraton w Krakowie i chcieliśmy wiedzieć, jaka jest jakość powietrza. Tej informacji nie uzyskaliśmy w czasie rzeczywistym. Najbliższa stacja była oddalona kilka kilometrów więc pomyśleliśmy: jesteśmy inżynierami, możemy coś z tym zrobić, możemy ten problem spróbować rozwiązać za pomocą technologii. I tak się zaczęło

- wyjaśnia.

Z kolei Jarosław Królewski, także absolwent i przedsiębiorca został milionerem przed trzydziestką. Jak mówi, zawsze chciał, żeby wynikało to z pasji i tak też się stało. Według niego, AGH odgrywa bardzo ważną rolę w życiu studentów.

Oni te wszystkie etapy życiowe będą osiągać dużo wcześniej

- mówi.

Zobacz też:

Polka otrzymała IG Nobla za badanie całowania: "Najczęściej całujemy się w stałych związkach"

Unikey - pomysłowe narzędzie studenta AGH na czas pandemii: "Jest wygodny w użyciu oraz wytrzymały"

Polscy naukowcy zbudują w Pekinie dom solarny dla uczestników Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. "Projekt jest ambitny"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Izabela Kaczyńska

podziel się:

Pozostałe wiadomości