Newsy

38-latek miał namawiać małoletnią na seks. "Nawiązywał kontakty z wieloma dziećmi"

policja radiowóz

Fot. Mustang_79 / Getty Images

Newsy

38-latek miał namawiać małoletnią na seks. "Nawiązywał kontakty z wieloma dziećmi"

policja radiowóz

Fot. Mustang_79 / Getty Images

Wielkopolska policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o pedofilię. Zatrzymany 38-latek miał namawiać nastolatkę do seksu. Najprawdopodobniej odpowie za proponowanie osobie małoletniej za pomocą sieci telekomunikacyjnej obcowania płciowego, za co grozi do dwóch lat więzienia.

Wielkopolskie. Mężczyzna miał proponować nastolatce seks

Oficer prasowy konińskiej policji mł. asp. Sebastian Wiśniewski przekazał w niedzielę PAP, że w sobotę około godz. 17.00 funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie od jednego z tzw. łowców pedofilów. - W związku z tym policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu konińskiego w jego miejscu zamieszkania – powiedział.

- Mężczyzna od 10 do 13 marca za pomocą jednego z komunikatorów tekstowych kontaktował się z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia, próbując umówić się z nią na seks – dodał Wiśniewski.

Wielkopolskie. Policja aresztowała podejrzanego o pedofilię mężczyznę

Policjanci zabezpieczyli komputer mężczyzny. Jak poinformował lokalny serwis internetowy przegladkoninski.pl tuż przed zatrzymaniem 38-latka osoby zajmujące się tropieniem pedofilów opublikowały na swoim portalu rozmowę z mężczyzną. - Przyznał się do wysyłania zakazanych treści dziecku, a z grubej kartoteki dowodów zgromadzonych przez "łowców" wynika, że nawiązywał kontakty z wieloma dziećmi – podał portal.

Według lokalnych dziennikarzy zatrzymany miał bagatelizować sprawę oraz tłumaczyć, że robił to z nudów i z nikim dotychczas się nie spotkał.

Mężczyzna najprawdopodobniej odpowie za proponowanie osobie małoletniej za pomocą sieci telekomunikacyjnej obcowania płciowego, za co grozi do dwóch lat więzienia.

Zobacz także: "Przełomowa decyzja". Komisja ds. pedofilii zawiadamia prokuraturę ws. S. Dziwisza i trzech biskupów

>>> Zobacz także:

Gosia Ohme dziękuje swojemu "R": "Miłość to przede wszystkim Bycie. Na przekór i wbrew i pomimo"

Małżonki braci z zespołu Pectus recenzują ich piosenki. Tomek Szczepanik: "To kobiety rządzą światem"

Agata Młynarska wspomina ojca: "Zmarł po długim cierpieniu"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
89
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0