Zdrowie

Wyszczuplający masaż brzucha bije rekordy popularności w sieci. Czy jest skuteczny?

Zdrowie

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
kobieta.wp.pl, TikTok
Kobieca talia owinięta miarką krawiecką. Ćwiczenia na płaski brzuch.

W mediach społecznościowych nie brakuje porad dotyczących odchudzania czy efektywnych treningów. Niektóre z nich mogą wydawać się zaskakujące. W popularnej aplikacji TikTok można natrafić na nagranie zachęcające do wypróbowania oryginalnej techniki masażu. Autorka filmu przekonuje, że opracowana przez nią metoda pozwala szybko i skutecznie pozbyć się tłuszczu z okolic brzucha. Nieszablonowe ćwiczenie bije rekordy popularności w sieci. Na czym dokładnie polega i czy jest skuteczne?

Sposób na płaski brzuch - trik z TikToka

Szczupła i wysportowana sylwetka to marzenie wielu osób. Nie dziwi zatem fakt, że posty dotyczące zdrowego trybu życia, diety czy treningów cieszą się niegasnącą popularnością w mediach społecznościowych. Instruktażowe nagranie zachęcające do pracy nad atrakcyjnym wyglądem brzucha to propozycja, która zwróciła uwagę tysięcy użytkowników TikToka.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Autorka postu przekonuje, że zbędne kilogramy można zrzucić z pomocą masażu. Zachwalana przez nią technika wzbudziła nie lada sensację w sieci. W tym miejscu warto podkreślić, że znalazła zarówno zwolenników, jak i przeciwników.

Masaż wyszczuplający brzucha - jak go wykonać?

TikTokerka zadbała o to, by jej obserwatorzy mieli szansę odtworzyć wyszczuplający rytuał w domowym zaciszu. Opublikowane przez nią nagranie to prosta instrukcja, która krok po kroku przedstawia kolejne etapy masażu. Zdaniem internautki, wystarczy kilka ruchów rąk, by cieszyć się jędrnym i płaskim brzuchem. Uciskanie problematycznej części ciała palcami, gładzenie jej pięścią czy masowanie otwartymi dłońmi to tylko niektóre elementy nietypowego ćwiczenia.

Nietuzinkowa metoda odchudzania przypadła do gustu wielu internautom. Inni poddali jej skuteczność pod wątpliwość. Świadczą o tym ostre słowa krytyki, które znalazły swoje miejsce pod filmem.

- "To pomaga tylko wtedy, gdy już masz płaski brzuch", "Gdyby to było takie proste, nikt nie musiałby chodzić na siłownię", "Robiłam tak przez dziesięć minut i nie czuję palców" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: kobieta.wp.pl, TikTok

Źródło zdjęcia głównego: seksan Mongkhonkhamsao/Getty Images

Pozostałe wiadomości