Zdrowie

Przepłynęli 900 km na deskach SUP przez rzekę, by pomóc małemu Mateuszowi

Zdrowie

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Sylwia Repeła
900 kilometrów przez rzekę po zdrowie Mateusza
900 kilometrów przez rzekę po zdrowie Mateusza Dzień Dobry TVN
wideo 2/9
Dzień Dobry TVN900 kilometrów przez rzekę po zdrowie Mateusza

Maciej Szyszka, Robert Nowaczyk, Michał Płaciszewski pokonali w 24 dni 900 kilometrów rzeką na dmuchanych deskach SUP. Wypłynęli Wartą z Częstochowy i dopłynęli Odrą do Szczecina. Zrobili to, by pomóc choremu Mateuszowi Andrzejczakowi.

Warta SUP Adventure 2022. Przepłynęli 900 km rzeką na deskach SUP

Maciej Szyszka, Robert Nowaczyk i Michał Płaciszewski przygotowywali się do wyprawy Warta SUP Adventure 2022 nad Jeziorem Kierskim. To właśnie tam trenowali na dystansie 10 km. Finalnie przepłynęli 900 km i pokonali rzeką trasę Częstochowa - Szczecin.

- 24 godziny byliśmy na dworze, czyli cały czas w ruchu. To był istotny wydatek energetyczny. Generalnie zjadłem 106 czekolad - wyjaśnia Maciej Szyszka, uczestnik wyprawy, fizjoterapeuta oraz trener oddechu.

- Wypłynęliśmy 11 kwietnia. Drzewa były totalnie gołe, nie było żadnego liścia. Zimno wychodziło z nami z namiotu rano i tak do wieczora, i potem wieczorem też do namiotu wchodziło. Dopłynęliśmy, jak już ta wiosna była w pełni - wspomina jego kolega Robert Nowaczyk.

Zbiórka dla chorego Mateusza Andrzejczaka

Maciej, Robert i Michał na co dzień są przedsiębiorcami, ale nie po raz pierwszy dedykują swoje sportowe osiągnięcia i wyzwania dzieciom.

Panowie podjęli się tego zadania, by pomóc małemu Mateuszowi Andrzejczakowi, którego rodzice zbierają środki na nowe ortezy i rehabilitację. - Mieliśmy z tyłu głowy, że jednak zbieramy pieniądze dla chorego dziecka i to naprawdę nas napędzało. Regularnie sprawdzaliśmy wpłaty. Z każdą wpłatą chciało nam się coraz bardziej wiosłować - mówi Michał Płaciszewski.

Mateuszek Andrzejczak urodził się w 30. tygodniu ciąży z wadami neurologicznymi i genetycznymi. Od samego początku trwała walka o jego życie i rozwój. Pierwsze kroki postawił w 2019 roku. Choruje na zespół Greiga oraz zespół Pallister-Hall. Niemal nieustannie musi być poddawany kosztownej rehabilitacji. Pomoc, którą zaoferowali sportowcy, jest dla rodziców malucha nieoceniona. - Chwała im za to. Bardzo serdecznie im dziękujemy - wyznaje mama niepełnosprawnego kilkulatka.

Zbiórkę zorganizowaną na rzecz Mateuszka można wesprzeć za pośrednictwem strony siepomaga.pl.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Sylwia Repeła

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości