Brak ruchu - jak na nas wpływa?
Siedzący tryb życia nie jest obojętny dla zdrowia. - To jest kalectwo w momencie, kiedy się nie poruszamy, kiedy nie uskuteczniamy ruchu spontanicznego, nie mówię tylko o tym ruchu zaplanowanym. Przeczytałem przed przyjściem do studia komentarz: "jeśli nie mam siły na codzienne czynności, co dopiero na trening". [dlaczego nie mamy siły? - przyp. red.], bo się nic nie robi, bo się siedzi - powiedział Qczaj.
Nasz rozmówca dodał, że osoby, które pracują przy biurku, co godzinę powinny oderwać się od pracy i zrobić sobie krótką przerwę, żeby się rozruszać. - Co godzinę, nawet te pięć minut - dodał.
Jakie korzyści daje trening?
- Poprawia się krążenie, również nasz mózg pracuje. Zostałem ostatnio zhejtowany za słowa, że sport ratuje mnie w depresji. Tak, sport ratuje w depresji. Najnowsze badania pokazują, że mleczan wytwarzany w naszych mięśniach wpływa na nasz mózg i ośrodek serotoniny. To wszystko naprawdę działa, jestem tego żywym przykładem - stwierdził.
Jak może wyglądać taki szybki trening w pracy? Dowiecie się tego z powyższego wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- 30 dni budowania pięknej sylwetki, czyli plank challenge
- Jak Polacy wypadli na I Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Chamonix? "Obsuwa się zdarzyła"
- 16-letnia mistrzyni świata i Europy w ekstremalnej dyscyplinie. "Nie trzeba jej motywować"
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News