Rodzina hokeistów. "Nie da się opisać, jacy jesteśmy szczęśliwi"

Rodzina Nosali
Źródło: Dzień Dobry TVN
Mistrzynie hokeja z Krynicy Zdroju
Mistrzynie hokeja z Krynicy Zdroju
 Historia Turnieju Czterech Skoczni
Historia Turnieju Czterech Skoczni
Czym zajmują się legendy skoków narciarskich
Czym zajmują się legendy skoków narciarskich
Skoki w Klingenthal
Skoki w Klingenthal
Skoki narciarskie to ulubiony sport Polaków. Gwiazdy kibicują naszym skoczkom
Skoki narciarskie to ulubiony sport Polaków. Gwiazdy kibicują naszym skoczkom
Skoki narciarskie w TVN
Skoki narciarskie w TVN
Skoki narciarskie na antenie TVN
Skoki narciarskie na antenie TVN
Życie rodziny Nosali z Krynicy-Zdroju to ciągła podróż. Czworo dzieci już od przedszkola trenuje hokej na lodzie. Natalia i Emilia są wicemistrzyniami świata i reprezentują Polskę w tym sporcie, Małgorzata kiedyś była w kadrze, a ich brat Karol spełnia się w roli bramkarza.

Rodzeństwo z pasją do hokeja na lodzie

Małgorzata Nosal w wieku 5-6 lat próbowała swoich sił w szkole muzycznej, jednak po trudnych początkach rodzice postanowili zapisać ją na zajęcia hokeja. - To nie było nic dziwnego. Mieszkamy w Krynicy, hokej zawsze był. Ja za dziecka chodziłam na mecze, to był nasz taki miejski sport. Po prostu Krynica żyje hokejem - powiedziała mama Dorota Nosal.

Natalia Nosal została wicemistrzynią świata w hokeju na lodzie w 2022 i 2023 roku. Podobnie jak jej siostra Emilia, miała do wyboru jeszcze taniec, z którego finalnie zrezygnowały. - Zaczynaliśmy w wieku 3 lat. Na początku uczyłyśmy się, jak stać na łyżwach na tym lodzie - tłumaczyła. - Później już dostawałyśmy kij, krążek. Lubiłam strzelać bramki, jak się udawało drużynowo. Jeszcze jak się jest małym to bardziej jest takie ekscytujące - dodała.

Emilia Nosal przyznaje, że cały czas chciała dorównać swoim siostrom. - Wtedy stawałam się coraz lepsza - powiedziała. Ma także na swoim koncie wicemistrzostwa świata zdobyte w 2022 i 2023 roku.

- [Dziewczyny - przyp. red.] wykazywały się dużą charyzmą w tym, co robiły. Nie trzeba im parę razy powtarzać tego samego, tylko wystarczy raz albo dwa razy pokazać. Od samego początku można było zauważyć, że dziewczyny będą siłą napędową drużyny w późniejszym wieku - powiedział trener Adrian Chabior.

W ślady sióstr podążył także 12-letni Karol. Po raz pierwszy na lodowisko wszedł 8 lat temu. - Siostry dają mi pewne rady, żebym trzymał pozycję, kij miał z przodu, nie u góry i żebym patrzył na krążek. Oprócz hokeja trenuję jeszcze saneczkarstwo - powiedział nastolatek.

Warto wspomnieć, że największymi kibicami całej czwórki są oczywiście rodzice. - Nie da się opisać, jacy jesteśmy szczęśliwi - powiedziała mama rodzeństwa.

Hokej na lodzie - wymagający sport

Hokej na lodzie wymaga od sportowców doskonałej kondycji fizycznej, precyzji i koordynacji ruchowej. Potrzebne są też ogromne skupienie i umiejętność podążania za krążkiem, który osiąga prędkość nawet 100 km/h.

- Są kontuzje (...) barków, pachwin, bo to są różne naciągnięcia. Czasami się zdarzało, że łyżwą ktoś dostał np. w szyję albo po rękach. To jest niebezpieczne bardzo - powiedziała Natalia Nosal.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości