Sport i fitness

9-latek bił w naszym programie rekord w zwisie na drążku. "Doszedł do świetnej formy"

Sport i fitness

Autor:
Oskar
Netkowski
Ninja do potęgi dziewiątej

Szymon Berentowicz ma 9 lat i na co dzień trenuje sporty typu Ninja. Chłopiec jest II Wicemistrzem Polski (w swojej kategorii wiekowej) i wciąż zdobywa nowe tytuły. W Dzień Dobry TVN próbował pobić rekord Polski w najdłuższym zwisie na drążku. Czy mu się udało?

Rekord Polski w zwisie na drążku

Rekord ten należy do Wojciecha Sobierajskiego (31 lat), który w 2021 roku uzyskał wynik 22 minuty i 45 sekund. Jeśli Szymon obecny w naszym studiu chciałby zostać nowym rekordzistą Polski, musiałby wykonać zwis na drążku o przynajmniej sekundę dłuższy. 9-latka do programu zgłosił nasz widz – tata Szymona, który towarzyszył młodemu sportowcowi w studiu. 

- Bycie Ninją polega na pokonywaniu przeszkód: siłowni, równoważni i wielu innych. Powstała w Błoniu klatka treningowa do tego typu sportu i tak mu się spodobało, że zaczął trenować, aż doszedł do świetnej formy. Po treningach piłkarskich, bo też od 3. roku życia jest piłkarzem, wskakiwał sobie na ten plac - mówił Krzysztof Berentowicz, tata Szymona.

Szymon Berentowicz - ustanowił nowy rekord

Nasi prowadzący, Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski, zagrzewali młodego sportowca do bicia rekordu. I tak, z ich dopingiem oraz wsparciem telewidzów, chłopak pobił rekord Polski w zwisie na drążku. 9-latek uzyskał czas 38 minut.

Temat został skonsultowany z psychologiem dziecięcym i ratownikiem medycznym w celu zdobycia pewności, że bicie rekordu na żywo w studiu w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na zdrowie i samopoczucie 9-letniego chłopca. Ratownik medyczny w celach prewencyjnych był obecny w trakcie bicia rekordu.  Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości