Iga Świątek znów triumfuje. Wygrała US Open! "Było trudniej pod względem fizycznym"

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl, Eurosport
Iga Świątek

Iga Świątek wygrała US Open. Polska tenisistka zmierzyła się w finale turnieju z Tunezyjką Ons Jabeur i pokonała ją z wynikiem 6:2, 7:6 (7-5). Tym samym otrzymała trzeci tytuł wielkoszlemowy w swojej karierze. - Jestem z siebie dumna - wyznała podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku.

Iga Świątek wygrała US Open

Jak podaje tvn24.pl, Iga Świątek jest pierwszą od 2016 roku tenisistką, która w jednym sezonie wygrała dwa turnieje wielkoszlemowe. W jej przypadku są to: czerwcowy Roland Garros we Francji oraz nowojorski US Open. Dodając do tego zwycięstwo we French Open 2020, nie trudno policzyć, że 21-latka zdobyła w swojej krótkiej karierze sportowej już trzy najważniejsze tytuły mistrzowskie.

Iga Świątek

Pierwsza rakieta świata
Pierwsza rakieta świata Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Iga Świątek przyznaje, że nie miała wielkich oczekiwań względem swojego występu we wrześniowym turnieju w Nowym Jorku. Nie czuła aż tak dużej presji otoczenia, więc ze spokojem realizowała własne założenia i korzystała z wypracowanych narzędzi, które pomogły jej pokonać między innymi trzy Amerykanki, Białorusinkę, a w finale - Tunezyjkę Ons Jabeur.

Polska tenisistka wygrała US Open 2022 z wynikiem 6:2, 7:6 (7-5).

Iga Świątek komentuje zwycięstwo w US Open 2022

Iga Świątek nie kryje wzruszenia sukcesem, który udało jej się osiągnąć. Podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku porównała czerwcową wygraną do zwycięstwa, które od kilku godzin celebruje.

- Na pewno wtedy [we French Open - przyp. red.] wszyscy oczekiwali, że wygram. Tutaj, na tak szybkim korcie, te oczekiwania tak wielkie nie były. Mentalnie Roland Garros był trudniejszy, tutaj było trudniej pod względem fizycznym. (...) Ciężko to opisać jednym zdaniem, ale jestem z siebie niesamowicie dumna. Przede wszystkim dlatego, że nie załamuję się w najważniejszych momentach - wyznała polska triumfatorka.

Jak podaje tvn24.pl, polska tenisistka podczas wręczania pucharu otrzymała czek na pokaźną sumę 2,6 mln dolarów. W tak doniosłej chwili zdobyła się na zabawny komentarz. - Cieszę się, że to nie w gotówce - zażartowała.

Niespodzianek dla Igi Świątek nie zabrakło również podczas samego finału turnieju oraz późniejszej konferencji prasowej. Po otworzeniu ogromnego wieka pucharu na dnie czekał na nią ulubiony deser - tiramisu, a na widowni w trakcie decydującego meczu US Open zasiadał aktor Matthew Perry, który przyglądał się zmaganiom "pierwszej rakiety świata".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl, Eurosport

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości