Sport i fitness

Trening na skakance i jego zalety. "20 minut skakania jest równoznaczne z godziną truchtu"

Sport i fitness

Autor:
Oskar
Netkowski
Trening na skakance na dzień dobry
Trening na skakance na dzień dobryDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Skakanka to idealny sprzęt treningowy dla tych, którzy marzą o sprawności. Dzięki małym rozmiarom można zabrać ją ze sobą w podróż i zapewnić sobie porządny wycisk z dala od domu czy siłowni. Wystarczy kilkanaście minut treningu, aby spalić sporo kalorii i poprawić wydolność organizmu.

Co daje trening na skakance?

Skoki na skakance nie tylko wpływają na ciało, ale także na nasz mózg. Dzięki temu prostemu ćwiczeniu, stymulujemy obie półkule, co niesie za sobą niesamowite efekty. - Skakanka wzmacnia nasze cechy motoryczny - czyli siła, szybkość, wytrzymałość i skoczność. Ale rozwija także zwinność i koncentrację - mówił Patryk Puczyłowski, trener personalny.

- Zaledwie 20 minut skakania na skakance jest równoznaczne z godziną truchtu - dodał.

Jak wybrać odpowiednią skakankę?

Skakanka powinna być dopasowana do naszego wzrostu. Aby ją właściwie wymierzyć, należy stanąć na niej obiema stopami i sprawdzić, czy rękojeść sięga nam pod pachę albo co najmniej do klatki piersiowej.

Jest wiele rodzajów skakanek. - One przez wieki ewoluowały. Rozróżniamy nylonowe, które są fantastyczne. Żyłkowa natomiast jest bardzo "szybka". Nadaje tempa - powiedział trener.

Jak prawidłowo zrobić trening na skakance?

Aby efektywnie wykonać trening i nie nabawić się kontuzji, należy zastosować się do kilku rad naszego trenera. - Obręcz barkowa jest sztywna, łopatki cofnięte, dłonie na zewnątrz zamknięte na skakance, a kciuk kładziemy na rękojeści. (...) Stopy ustawiamy na szerokość bioder - poinstruował Patryk Puczyłowski.

- Zawsze zaczynamy od obu stóp, żeby rozgrzać łydki. Później skaczemy po boksersku, czyli lewa - prawa - podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości