Co daje trening na skakance?
Skoki na skakance nie tylko wpływają na ciało, ale także na nasz mózg. Dzięki temu prostemu ćwiczeniu, stymulujemy obie półkule, co niesie za sobą niesamowite efekty. - Skakanka wzmacnia nasze cechy motoryczny - czyli siła, szybkość, wytrzymałość i skoczność. Ale rozwija także zwinność i koncentrację - mówił Patryk Puczyłowski, trener personalny.
- Zaledwie 20 minut skakania na skakance jest równoznaczne z godziną truchtu - dodał.
Jak wybrać odpowiednią skakankę?
Skakanka powinna być dopasowana do naszego wzrostu. Aby ją właściwie wymierzyć, należy stanąć na niej obiema stopami i sprawdzić, czy rękojeść sięga nam pod pachę albo co najmniej do klatki piersiowej.
Jest wiele rodzajów skakanek. - One przez wieki ewoluowały. Rozróżniamy nylonowe, które są fantastyczne. Żyłkowa natomiast jest bardzo "szybka". Nadaje tempa - powiedział trener.
Jak prawidłowo zrobić trening na skakance?
Aby efektywnie wykonać trening i nie nabawić się kontuzji, należy zastosować się do kilku rad naszego trenera. - Obręcz barkowa jest sztywna, łopatki cofnięte, dłonie na zewnątrz zamknięte na skakance, a kciuk kładziemy na rękojeści. (...) Stopy ustawiamy na szerokość bioder - poinstruował Patryk Puczyłowski.
- Zawsze zaczynamy od obu stóp, żeby rozgrzać łydki. Później skaczemy po boksersku, czyli lewa - prawa - podsumował.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Regeneracja skóry twarzy po lecie. Na jakie zabiegi powinniśmy się zdecydować?
- Mariusz Czerkawski i Jerzy Dudek odkryli w sobie żyłkę golfisty. "Wspaniała przygoda" Klara Williams wraca do zdrowia po wypadku w teatrze. "Psychika ucierpiała, zwłaszcza po powrocie ze szpitala"
Autor: Oskar Netkowski
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN