Gwiazdy

Mariusz Czerkawski i Jerzy Dudek odkryli w sobie żyłkę golfisty. "Wspaniała przygoda"

Gwiazdy

Z miłości do golfa
Z miłości do golfa Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Jerzy Dudek i Mariusz Czerkawski spotkali się w Szwajcarii, by z profesjonalnymi zawodnikami zmierzyć się na polu golfowym podczas OMEGA European Masters. O swoich doświadczeniach opowiedzieli naszemu reporterowi Marcinowi Sawickiemu. Na czym polega magia gry w golfa?

OMEGA European Masters 

OMEGA European Masters to z najstarszych turniejów goflowych w Europie. Jest rozgrywany na położonym u podnóża Alp polu golfowym w miejscowości Crans-Montana. Teren rozciąga się na wysokości ok. 2 tys. m n.p.m. Rozgrywki Pro-Am polegają na tym, że profesjonalni golfiści grają z fanami tego sportu. Polska miała naprawdę godną reprezentację. Oprócz Jerzego Dudka, Mariusza Czerkawskiego i Mateusza Kusznierewicza na polu pojawił się Adrian Meronek, jeden z najbardziej utytułowanych polskich golfistów.

- Wspaniała przygoda: najlepszy polski hokeista, jeden z lepszych polskich bramkarzy i najlepszy polski żeglarz, tworzyliśmy polski zespół i to było wspaniałe doświadczenie - przyznał Jerzy Dudek, wspominając wyjazd do Szwajcarii.

Golf wymaga nie tylko przygotowania fizycznego, ale też zgłębienia zasad i filozofii gry, w której króluje skupienie oraz precyzja.

- Są kary, jak się przeciąga grę, za dużo podchodzi do piłki, do uderzenia - wyliczał Mariusz Czerkawski.

Styl golfisty

Od dekad golf uchodzi za bardzo elegancki sport. Na istnieje określony dress code na polu golfowym: nie można mieć na sobie np. dżinsów, trzeba mieć koszulkę z kołnierzykiem, specjalne buty i spodnie. Uzupełnieniem jest ultra lekki zegarek. Okazuje się bowiem, że czas jest niezwykle ważnym elementem gry. Gdy podczas turnieju zawodnik spóźni się choć minutę, może zostać zdyskwalifikowany. Dlatego ważny jest, aby mieć ze sobą precyzyjny, ale tego dość lekki zegarek, który nie obciąży dłoni. To pozwoli na zwycięstwo w najlepszym stylu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości