Sport i fitness

Tomasz Sobania biegnie z Gliwic do Barcelony. Trasę zamierza pokonać w 60 dni

Sport i fitness

Autor:
Patrycja
Sibilska
Biegiem do Lewandowskiego
Biegiem do LewandowskiegoDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Tomasz Sobania chce pokonać trasę z Gliwic do Barcelony. 24-latek wystartował 3 września, a na metę zamierza dobiec w ciągu 60 dni. Na stadionie Camp Nou chciałby się spotkać z Robertem Lewandowskim, który jest piłkarzem klubu FC Barcelona. Jaki cel przyświeca biegaczowi?

Tomasz Sobania - biegacz ekstremalny

Tomasz Sobania ma 24 lata i jest miłośnikiem biegania oraz podróżowania. Do 3 września miał na swoim koncie kilka wyczynów, m.in. pokonał Szlak św. Jakuba (300 km), następnie trasę Częstochowa-Rzym (1500 km) i Zakopane-Gdynia (756 km). Ale to nie wszystko, w czasie Rejsu Niepodległości na pokładzie Daru Młodzieży przepłynął Ocean Atlantycki. Teraz jest w drodze do Barcelony. Tam chciałby zakończyć bieg na stadionie Camp Nou.

Tomasz Sobala - działania charytatywne

Tomasz Sobala swoje sportowe wyczyny zawsze łączy z działaniami na rzecz innych. Tak jest i tym razem. - Co roku biegam charytatywnie i to też nie jest tak, że jestem księciem na białym koniu, który poświęca się dla kogoś, po prostu robię to przy okazji. Skoro już biegnę, skoro jest medialne zainteresowanie i można komuś pomóc, to co roku organizuję przy okazji moich biegów charytatywną zbiórkę. Tak za każdym razem pomagałem ludziom z problemami onkologicznymi, a tym razem cel jest bardziej społeczny. Biegnę na rzecz klubu dla młodzieży z trudnych domów w Gliwicach. (...) Staram się pokazywać, że marzenia to nie jest coś, co jest tylko w głowie, wymyślone, tym naprawdę można żyć - powiedział sportowiec.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości