biegacz

  biegacz

  W związku z nadejściem lepszej pogody coraz więcej osób stawia na aktywności na świeżym powietrzu. Największą popularnością obecnie cieszy się bieganie. Jak jednak uprawiać jogging, by nie zrobić sobie krzywdy po zimowej przerwie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli dietetyczka i trenerka, Agata Dąbrowska oraz fizjoterapeuta i trener, Bartek Paluch.

  Sprawa Caster Semenyi ciągnęła się od 11 lat. Cierpiąca na hiperandrogenizm biegaczka będzie musiała obniżyć swój naturalnie wysoki poziom testosteronu, jeśli chce rywalizować w zawodach z kobietami. Podobna sytuacja miała miejsce również w polskim sporcie. W latach 30. oraz 40. XX wieku wielkie sukcesy odnosiła Stanisława Walasiewicz, która po śmierci została uznana osobą interseksualną.

  Ma 69 lat, pracuje w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i jest maratończykiem, który przebiegł prawie 20 tys. kilometrów. W tym czasie zużył kilkadziesiąt par butów. Prof. Jan Chmura swoją sportową karierę rozpoczął zaledwie kilka lat temu, ale jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Poznajcie człowieka, która nie wyobraża sobie życia bez biegania. Jakie ma rady dla tych, którzy myślą o bieganiu?

  Biegaczowi Pawłowi Krochmalowi zamarzył się wyścig z warszawskim metrem. Zrealizował ten plan i z jednej stacji na drugą udało mu się dobiec równo z pociągiem. Z Pawłem postanowił zmierzyć się reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Zobaczcie, kto wygrał bieg :)

  170 kilometrów trasy chilijskiego maratonu to Mount Everest dla biegaczy. W Dzień Dobry TVN ultramaratończyk Piotr Hercog, który wygrał najtrudniejszy maraton górski na świecie, powiedział, jakie przeszkody czekały go po drodze. Czy spotkała się oko w oko z pumą? Co było dla niego największym wyzwaniem? I jak czuje się człowiek, który biegł bez przerwy przez 23 godziny?