bieganie maraton

  bieganie maraton

  Jacek "Mezo" Mejer postanowił porwać się na niemal niemożliwy wyczyn. Raper planuje przebiec maraton w czasie poniżej dwóch godzin i 30 minut. To będzie najtrudniejsze wyzwanie w jego życiu. O formę Jacka dba trener Piotr Maruszewski. Przebiegnięcie maratonu wymaga od biegacza sporej pracy. Jak przygotować się do tak dużego dystansu? Od czego zacząć? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Mezo oraz jego trenera od biegania Marcina Nagórka.

  Anna Kalczyńska-Maciejowska wzięła udział w Maratonie Mazury, który po raz 6. odbył się w Gałkowie. Niestety z powodu złamanej ręki nie mogła wziąć udziału w biegu szlakiem Krutyni, ale zapewnia, że w przyszłym roku to zrobi. O maratonie, z jego organizatorką Karoliną Ferenstein-Kraśko, rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Czy Piotrowi Kraśko udało się dobiec do mety? Jakie ma rady dla biegaczy? Jak o swoją formę dba Kinga Rusin, która też wzięła udział w imprezie w Gałkowie?

  W tym roku odbyła się 7. edycja więziennego maratonu. Resocjalizacyjne bieganie pomaga osadzonym, nie tylko w przełamaniu więziennej rutyny, ale również w pracy nad sobą. Organizatorem biegu jest Jerzy Górski, mistrz świata w podwójnym triathlonie w 90. roku. W Dzień Dobry TVN opowiedział o zmianach jakie dzięki maratonowi dokonują się w życiu jego podopiecznych.

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Jacek "Mezo" Mejer, raper oraz miłośnik biegania. O sportowej pasji opowiada też utwór muzyka, do którego teledysk powstał podczas maratonu, w którym brał udział Jacek. Zachęca Was do biegania?

  W ten sposób Krzysztof Tumko ustanowił rekord Guinnessa. W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy go, jak długo się do tego przygotowywał? Dlaczego postanowił bić rekordy akurat na bieżni? Czy w czasie tygodniowego biegu robił sobie przerwy? Kiedy jadł? Czy prywatnie również biega tak długie dystanse? Co mu to daje? Czy żona Pana Krzysztofa nie jest zazdrosna o jego pasję?