Sport i fitness

Wypadek w jednej chwili zmienił całe życie kajakarza. "Najgorszy był uraz psychiczny"

Sport i fitness

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Szymon Brózda
Walczył o życie, został mistrzem świata
Walczył o życie, został mistrzem świata Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Alex Koliadych to pochodzący z Ukrainy kajakarz, który zdobywa medale dla Polski. 24-latek w tym sezonie zdobył brąz mistrzostw Europy oraz niespodziewanie został mistrzem świata. Podczas wyścigu w Kanadzie nie dał rywalom szans. O swojej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Alex Koliadych - utalentowany kajakarz

Alex pochodzi z ukraińskiego Chersonia niedaleko Krymu. Jest jedynakiem, przez co ma bardzo bliską relację z rodzicami. - Gdy był mały, uczęszczał do 4 klasy podstawowej, bardzo garnął się do sportu. Próbował swoich zdolności w różnych dziedzinach, ale ze względu na przyrodę, spodobały mu się kajaki i to całe wiosłowanie - wspominał Ivan Koliadych, tata Alexa.

- Niezależnie od okoliczności zawsze był bardzo pracowity i dzielny. Kroczył wytrwale do spełnienia swoich marzeń - dodała Elena Koliadych, mama.

Alex Koliadych walczył o życie

Alex postanowił przylecieć do Polski i zasilić szeregi klubu sportowego Admira Gorzów, gdzie rozwinął swoje skrzydła. Otrzymał polskie obywatelstwo i zaczął reprezentować nasz kraj w międzynarodowych zawodach. Jednak 3 lata temu jego życie zmieniło się diametralnie. W drodze na zgrupowanie potrącił go samochód na przejściu dla pieszych.

- Byłem bardzo poobijany. Miałem zszyte plecy, oko, głowę, połamane żebro, skręconą kostkę i skręcony odcinek szyjny kręgosłupa. Wszystko, co wypracowałem, było stracone w jeden moment. Nie miałem żadnych finansów, ponieważ nie zrobiłem żadnych wyników, więc nie miałem później żadnych stypendiów. Było ciężko się utrzymać. Najgorszy z tego wszystkiego był uraz psychiczny. Było bardzo ciężko się pozbierać - przyznał Alex.

Jak kajakarzowi udało się wrócić do zdrowia? Zobacz w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Szymon Brózda

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości