Sport i fitness

Ma prawie 8 lat i już jest mistrzem motocrossu. "Wie, czego chce i sprawia mu to dużo radości"

Sport i fitness

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Arkadiusz Gdula
Ośmioletni mistrz motocrossu
Ośmioletni mistrz motocrossuDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Piotrek Tybulczuk ma nieco ponad 7 lat i jest jednym z najlepszych zawodników motocrossu w swojej kategorii. Jego przygoda z tym sportem zaczęła się od przypadku. Kto go zabrał na tor? Co o umiejętnościach chłopca mówi jego trener?

Miłość do motorów

Piotr zainteresował się motocrossem w wieku 4 lat. To wtedy wybrał się z tatą na tor, na którym trenował starszy brat chłopca i pierwszy raz wsiadł na motocykl. Przyszły sportowiec trafił pod skrzydła Pawła Wizgera, który jest międzynarodowym mistrzem Polski w motocrossie. Trener bardzo szybko zauważył, że chłopiec zalicza się do tych, którzy nigdy sobie nie odpuszczają.

Jest zafascynowany, wie, czego chce i sprawia mu to dużo radości. Te wszystkie czynniki powodują, że prawdopodobnie są te wyniki. Musimy wszystko wyłożyć precyzyjnie, omówić każdy element, zakręt, prostą i dziurę. Po każdej sugestii on reaguje i robi dokładnie to, co mówiłem 

Idolem Piotrka jest Tadeusz Błażusiak, najlepszy Polak w sportach motocyklowych. Jak mówi trener chłopca, jego podopieczny też ma szansę stać się czołowym zawodnikiem nie tylko na polskich torach.

- Już trenuje z zawodnikami, którzy są dużo starsi od niego. Nie stresuje się, że koło niego jedzie ktoś szybszy, stara się go gonić - dodał Paweł Wizger.

Pierwsze sukcesy

W Polsce w najmłodszej lidze motocrossowej startują dzieci, które skończyły 8 lat. Ci najmłodsi, tak jak Piotrek, jeżdżą w zawodach pokazowych, ale i tam liczone są czasy przejazdu i przyznawane puchary za zwycięstwo. Z każdych rozgrywek Piotrek wraca z nagrodami. Sukcesy 7-latka mogą wydawać się oczywiste, bo w tej rodzinie sporty motorowe to tradycja. Jeździ tata oraz starszy brat chłopca.

Pajsą Piotra oprócz jazdy na motorze jest także gotowanie. Z chęcią piecze ze swoją mamą ciasteczka i słodkie wypieki.

- Czasami to już jest męczące, ja już nie mam siły, czasu, a on cały czas chce ciasteczka, bezy. Cały czas chce coś piec i bardzo się cieszy, gdy wszystkim smakuje – powiedziała mama chłopca, Milena Tybulczuk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Arkadiusz Gdula

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości