motocykle

  motocykle

  Ruszył sezon motocyklowy. Kim są ludzie na warczących maszynach? Dlaczego, ich zdaniem, kierowcy samochodów za nim nie przepadają? Co im daje jazda na motocyklu? Co myślą o ludziach, którzy psują im opinię, jeżdżąc niebezpiecznie na jednośladach? O co apelują do kierowców samochodów? Z motocyklistami spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska.

  Krzysztof Grzech kupił Tadka w prezencie dla swojej dziewczyny. Jak zaczęła się psia przygoda z jednośladami? Prowadzący Dzień Dobry TVN Dorotka Wellman i Marcin Prokop rozmawiali z Krzysztofem o zapale yorka do motocykli.

  Dziennikarka Katarzyna Jaroszyńska i Ola Kutz zapraszają wszystkich na pokazy stunterów, wystawę motocykli customowych i zawody skuterów. Wielka impreza motocyklowa odbywa się w ten weekend na warszawskim Bemowie.

  Ostatnio głośno się zrobiło o rosyjskiej grupie motocyklowej Nocne Wilki, która planuje przejechać przez Białoruś, Polskę, Czechy, Austrię i Niemcy w ramach rajdu z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Wiele osób z Polski domaga się od władz, by nie zezwoliły na wjazd motocyklistów do Polski. Istnieje duże ryzyko, że dojdzie do prowokacji, które wykorzysta strona rosyjska. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Natalię Bułyk - założycielkę grupy MotoMamusie, Adama Badziaka - motocyklistę, Mistrza Polski Superbike oraz Jakuba Michalskiego - członka Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, wielokrotnego uczestnika Motocyklowych Rajdów Katyńskich, który osobiście poznał grupę Nocne Wilki. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Czy Stowarzyszenie Rajdu Katyńskiego przyłączy się do Nocnych Wilków? Jak funkcjonują grupy motocyklowe?

  W studiu Dzień Dobry TVN Anna Maruszeczko wysłuchała niezwykłej historii o głuchoniemej Monice. Gośćmi były: redaktorka i naczelna kobiecego portalu motoryzacyjnego Katarzyna Frendl oraz motocyklistka i kaskaderka Katarzyna Kędzior.

  O swojej pasji do motocykli, amerykańskim życiu, biurokracji, nieplanowanej ciąży i najnowszej książce "Wrony w Ameryce" opowiedział w Dzień Dobry TVN Marcin Wrona, który o sobie mówi, że jest "facetem po czterdziestce cierpiącym z powodu syndromu wieku średniego". Dlaczego w USA domy są z papieru? Dlaczego Amerykanie tak bardzo kochają swoich bohaterów? Czy Marcin Wrona chce zostać w USA na stałe?