Andrzej Konicki zdobył srebrny medal na zawodach, w których konkurował z seniorami.
Niezwykła kariera Kasi jest najlepszym dowodem na to, że marzenia się nie spełniają, tylko się je spełnia.
Dirt jumping polega na wykonywaniu akrobacji na specjalnym torze, z rowerem w górze. Kto może uprawiać tę wyjątkową dyscyplinę sportu? Od czego zacząć swoją przygodę? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym materiale.
Wyjątkowa dyscyplina zyskuje coraz więcej pasjonatów.
Jego przygoda z tym sportem zaczęła się od przypadku. Kto go zabrał na tor?
Emil Witczak to weteran polskich teleturniejów. Inżynier z okolic Sieradza, pierwszy raz swoich sił w rozgrywce próbował niemal dekadę temu. W jednym z programów wygrał aż pięć razy, zabierając do domu prawie 50 tys. zł i zyskując tytuł mistrza. Przez lata lista stale się powiększała, a mężczyzna każdą wolną chwilę poświęca na zdobywanie wiedzy.
Na czym polega stunt rowerowy?
Jan Błachowicz odniósł niezwykły sukces. Polak obronił pas wagi półciężkiej mieszanych sztuk walk. Na gali UFC w Las Vegas pokonał Nigeryjczyka Israela Adesanya.
Prawdziwych suanamistrzów jest w Polsce niewielu. To wciąż mało popularny zawód, choć zapotrzebowanie na fachowców z roku na rok jest coraz większe. Odwiedziliśmy jedną z saun, by sprawdzić, jak sprawa wygląda od środka i na czym polegają tamtejsze rytuały.
Za sukcesami polskich sportowców często stoją ich rodzice, którzy są dla nich wsparciem. Podobnie było w przypadku mistrzyni French Open Igi Świątek i triumfu, którego być może by nie było, gdyby nie wsparcie ojca i mamy, którzy zachęcali córkę do uprawiania tenisa. Ile wyrzeczeń kosztuje wychowanie sportowca? O tym mówili Ewa Włoszczowska, mama kolarki Mai Włoszczowskiej, Anna Jędrzejczyk, mama Joanny Jędrzejczyk, mistrzyni w MMA oraz Rafał Perl, tata pływaka Michała Perla.
Mistrz Krzysztof Kieślowski. Jaki był naprawdę? Czy przywiązywał wagę do wyglądu zewnętrznego? Czy rzeczywiście był osobą wyjątkowo oszczędną? O tym, co najbardziej zaskoczyło ją w trakcie zbierania materiałów do biografii Krzysztofa Kieślowskiego, opowiedziała nam Katarzyna Surmiak-Domańska: "On był strasznie krytyczny wobec swoich filmów. Mówił o tym, że stosunkowo najlepiej mu wychodziły dokumenty ale tych robić nie chce, a fabularnych nie umie. (...) On twierdził, że w ogóle źle wybrał zawód". O wybitnym reżyserze opowiedział nam też Sławomir Idziak, który współpracował z nim przy wielu produkcjach filmowych: "Potrafił obserwować siebie z daleka. (...) Nie chciał się dostosować do tego co jest wokół".
Joanna Jędrzejczyk: "Wierzę, że dotrzymam słowa i w tym roku przylecę do Polski z pasem mistrzowskim wagi muszej, a w przyszłym roku stanę do walki o tytuł mistrzowski wagi słomkowej" . 8 grudnia Joanna Jędrzejczyk zawalczy o tytuł mistrzowski UFC w kategorii muszej, to nowa kategoria wagowa w tej federacji sportów walki. Nasza mistrzyni zmierzy się z Valentiną Shevchenko. Czy przejście do wyższej kategorii wagowej to dla niej duży problem? Jak się przygotowuje do pojedynku i jak zrzuca się kilka lub kilkanaście kilogramów przed walką? Zobaczcie jak wygląda dieta Joanny w czasie przygotowań.
Kajetan Kajetanowicz: "Zawsze samochody bardzo mnie kręciły. Szybkość. Adrenalina". Kiedy zaczęła się jego przygoda z rajdami samochodowymi? Jak wyglądały jego początki w tym sporcie? Jakie ma plany zawodowe?
W tym roku Andrzej Gołota skończył 50. lat! Kinga Rusin spotkała się z nim i jego żoną na urodzinowej herbatce, by osobiście złożyć życzenia. Przyłączamy się do życzeń i dziękujemy za wszystkie emocje, których nam Pan dostarczył!
"Tenis jest dyscypliną przegranych. W turniejach wielkoszlemowych mamy 128 zawodników i tylko jeden wyjeżdża jako zwycięzca". Komu zawdzięcza swój niebywały sukces i ile wyrzeczeń go to kosztowało? Z Łukaszem Kubotem, który w tym roku spełnił swoje największe marzenie - triumfował w Wimbledonie, rozmawiała Kinga Rusin. Jak Kinga poradziła sobie na tenisowym korcie w pojedynku z mistrzem?
Był pierwszym trenerem, mistrza świata, Michała Kwiatkowskiego. Jak mówi jego kolega, Zbigniew Barcikowski: "Ten człowiek dzieciaków nie zawodzi. To jest tak jakby przed nim stał przyszły mistrz świata i tak ich traktuje". Dzięki temu jego wychowankowie od lat zdobywają medale mistrzostw Polski. Jak wygląda trening kolarskiego mistrza i jakim trenerem jest Wiesław Młodziankiewicz spytaliśmy samego zainteresowanego oraz jego zawodniczki: Weronikę Wróblewską, Elizę Rabażyńską i Karolinę Dominiak.
9-letni skoczek Tymek Cienciała ma w swojej kolekcji już około 50 pucharów. W swojej kategorii wiekowej nie ma sobie równych. Jak godzi sport ze szkołą? Czy jego pasja wpływa na życie całej rodziny? Co i ile je mały mistrz? I kto jest jego sportowym idolem? Tymek odwiedził Dzień Dobry TVN z rodzicami: Andrzejem i Anitą.
W kuchni Dzień Dobry Wakacje gotowali dziś Adam, Renata i ... Ignacy Kszczot. Ile kalorii dziennie potrzebuje biegacz i jakie dania przygotowali dla naszych widzów? Zobaczcie?
Ula Chincz wybrała się na spotkanie z mistrzem w jego "naturalnym środowisku". To był prawdziwy wywiad "bez hamulców" i ... tylko w lewo! Udało nam się też namówić Adriana Teklińskiego na chwilę przerwy w treningach i wizytę w naszym studiu. Czym różni się rower torowy od zwykłego roweru, jakie prędkości osiągają zawodnicy i jak kończy się wywrotka na torze? Gratulujemy medalu i życzymy kolejnych sukcesów!
Oto mężczyzna, który 20 lat żył w sekcie założonej przez aktora, tancerza i gwiazdę porno. W teorii mistrz sekty Buddhafield uczył medytacji, a w praktyce uczynił z ludzi współczesnych niewolników, decydując o o każdym ich wyborze. Z członkiem tej amerykańskiej sekty rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Jak wyglądało jego życie w sekcie? Co kieruje dorosłymi ludźmi, którzy powierzają życie duchowemu guru? Jak nie wpaść w sidła sekty?
Jako junior osiągnął wszystko! Zdobył mistrzostwo Polski, Europy i świata. Już za rok podejmie rywalizację w kategorii seniorskiej. Naszymi gośćmi byli: wybitny, młody bilardzista Daniel Macioł oraz jego ojciec i trener Arkadiusz Macioł. Jak zaczęła się ich przygoda z bilardem, ile czasu trzeba trenować by osiągnąć sukces i czy kariera sportowa nie wpływa negatywnie na szkolne wyniki młodego mistrza?
Van Gogh Alive to ponad trzy tysiące dzieł, listów i zdjęć wyświetlanych w wielkoformatowych obrazach na ścianach, kolumnach, suficie i podłodze, które opowiadają o życiu mistrza. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska postanowiła iść na wystawę, aby potem pokazać nam jej wyjątkowość.
"Czuję się patriotą, czuję się Polakiem, walczę z orłem na piersi!" Do walki z Nathanem Cleverlym, Andrzej Fonfara, wyszedł na ring w zbroi z husarskimi skrzydłami i, jak na husarza przystało, obronił tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej! Dziś spotkał się w ringu z Ulą Chincz, która poboksowała chwilę z mistrzem i zadała mu kilka prostych... pytań.
"W pracy jestem bardzo wymagający, jeśli ktoś jest nieprzygotowany albo, nie daj Boże, się spóźni, albo coś tam, coś tam, to wtedy bywam (upierdliwy) (...) natomiast w życiu prywatnym ... też bywam" Naszym gościem był dziś: gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, wokalista i aranżer - Mistrz Wojciech Waglewski! Czy to prawda, że całe życie pisze piosenki z myślą o jednej kobiecie? Jak radził sobie z "młodzieńczym buntem" swoich synów?
Jej największym marzeniem jest wygrać Puchar Świata i stanąć na "podiumie" na Olimpiadzie. Maja Oleksy ma 8 lat, a wspina się już od 4 roku życia! Pasją zaraził ją ojciec - Tomek, który jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce. Czy uczennica dorówna, a może nawet przegoni mistrza?
Mimo, iż nasi młodzi sportowcy osiągają bardzo dobre wyniki na międzynarodowych imprezach, mają spore problemy ze zdobyciem pieniędzy niezbędnych do kontynuowania treningów. A nagrody za wygranie krajowych zawodów często nie wystarczają nawet na bilet powrotny. Dlaczego tak jest? O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy wicemistrza świata Adama Kszczota.
Jewgienij Pluszczenko to jeden z najbardziej utytułowanych łyżwiarzy w historii. W sporcie osiągnął praktycznie wszystko. Brał udział w 4 olimpiadach i na każdej z nich uzyskiwał wspaniały rezultat! Czy po kontuzji jakiej doznał podczas ostatnich igrzysk olimpijskich doszedł już do siebie i czy zamierza wrócić do sportu czy skupi się na działalności artystycznej? Czy mistrz interesuje się polityką i jak zapatruje się na ostatnie wydarzenia w Rosji i na Ukrainie?
Gabi Drzewiecka zabrała kamerę Dzień Dobry TVN do krakowskiego miasteczka rowerowego, gdzie z młodymi adeptami kolarstwa spotkał się, nasz mistrz, Rafał Majka. Jakie błędy, najczęściej, popełniają początkujący kolaże, czy Rafał pamięta swój pierwszy rower i czy aktywnie uczestniczy w przygotowaniach do ślubu?
Czy sumo jest niebezpieczne i dlaczego Tomasz i Paweł Wojda nie wyglądają jak typowy, japoński sumoka? W studio Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś mistrza i wicemistrza Europy w sumo. Czy mają dziewczyny? :)
ZUS a OFE, protest rodziców niepełnosprawnych dzieci, wybory do Parlamentu Europejskiego, sytuacja na Ukrainie. Palących tematów w świecie polityki nie brakuje. W sobotę, tylko w Dzień Dobry TVN, Premier Donald Tusk stanie w krzyżowym ogniu pytań Kingi Rusin i Bartka Węglarczyka. Bądźcie z nami w najbliższą sobotę od 8:30! Czekamy na Wasze pytania! Wpisujcie je poniżej na forum.