Sport i fitness

Zdolny gimnastyk dostał się na uczelnię w USA. W niecodzienny sposób zbiera na wyjazd

Sport i fitness

Autor:
Oskar
Netkowski
Kacper wygina ciało śmiało

Kacper Garnczarek to gimnastyk z Katowic, który mimo młodego wieku może poszczycić się wieloma sukcesami. Niedawno dostał się na studia na uniwersyteckie w Pensylwanii. Wybór padł właśnie na tę uczelnie, bo jej sekcja gimnastyczna jest jedną z najlepszych na świecie. Utalentowany sportowiec miałby okazję pracować z najlepszymi. By wyjechać, 18-latek musi zebrać 48 tys. dolarów. Jak zamierza zdobyć te pieniądze?

Kacper Garnczarek i jego wielki talent

Sportowiec trenuje od dzieciństwa. - Kiedy miałem 4 lata, rodzice zapisali mnie na gimnastykę korekcyjną. Zacząłem się wspinać coraz wyżej po szczebelkach. I teraz jestem zadowolony bardzo z miejsca, w którym jestem - przyznał Kacper Garnczarek.

W poprzednim sezonie został m.in. czterokrotnym mistrzem Polski juniorów (wielobój, ćwiczenia wolne, na koniu z łękami i na kółkach). Awansował do finału w wieloboju oraz na drążku Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy odbywającego się w Baku, wywalczył dwa srebrne medale, na poręczach i drążku w zawodach Nadziei Olimpijskich w Libercu. W kategorii senior wystartował w Mistrzostwach Europy w Bazylei.

Pogodni TVN

Pogodni TVN
Pogodni TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Kacper Garnczarek zbiera pieniądze na wyjazd do USA

Gimnastyk dostał się na uczelnię w Stanach Zjednoczonych, gdzie będzie szlifował swoje umiejętności sportowe. Stypendium, które przyznano Kacprowi, pokryje tylko 40 proc. kosztów jego pobytu i studiów. Aby zdobyć całą kwotę, 18-latek podjął dodatkowe wyzwanie.

- Moja ciocia, która już rok temu robiła pierniczki, dała pomysł, aby w tym roku sprzedawać domki i pieniądze przeznaczyć na mój wyjazd za granicę. Wspiera mnie w tym cała rodzina, gimnastyczne środowisko, kluby, w których pracuję oraz trenuję, AZS AWF Katowice, przyjaciele, znajomi oraz miasto Katowice. Każdy ze znajomych mi dopinguje i wspiera mnie w dążeniu do mojego celu - powiedział nastolatek. Dodał, że pieniądze zarabia również prowadząc zajęcia z gimnastyki sportowej dla dzieci w trzech klubach sportowych.

- Dzieci są w wieku 4-13 lat. Kiedy na nich patrzę, to wracają wspomnienia z czasów, kiedy jako pięciolatek zaczynałem treningi, by pozbyć się nadmiaru energii, ale też zacząć łapać ruchy gimnastyczne - opowiadał nasz gość.

By pomóc młodemu zawodnikowi w realizacji życiowego marzenia, można go wesprzeć za pośrednictwem strony zrzutka.pl.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości