Nadmierne opalanie się jest zawsze szkodliwe. W ciągu roku nie powinno się przekraczać limitu 10 godzin łącznie na słońcu i w solarium. Nie wolno opalać się codziennie. Warto wiedzieć, że 15 minut w solarium odpowiada całemu dniu na słońcu - mówi kosmetolog Renata Suszczenko.
Kosmetyki mineralne składają się w 100 proc. z naturalnych składników. Są pozbawione konserwantów, środków barwiących i zapachowych. Minerały poprawiają metabolizm skóry i nie zatykają porów. Dla jakiego rodzaju skóry są przeznaczone kosmetyki mineralne?
O kim tym razem porozmawiamy w cyklu "Zielone drzwi" z Anną Maruszeczko i Jej gośćmi?
Badania profilaktyczne pozwalają wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu, pod warunkiem, że są one przeprowadzane regularnie. Kobiety do 36 roku życia raz w roku powinny wykonać badanie cytologiczne oraz USG piersi. A po 36 roku życia - dodatkowo raz w roku - powinny robić mammografię piersi. Piosenkarka Katarzyna Nosowska bada się regularnie.
Starzenie się kolan to kwestia indywidualna. Skóra wokół kolan jest narażona na ciągłe rozciąganie, w związku z czym szybciej się zużywa i może wyglądać na starszą. Niekorzystnie na kolana wpływa także odchudzanie - znaczna utrata wagi sprawia, że skóra na kolanach staje się obwisła.
Polki nie korzystają z możliwości wykonywania darmowych badań, dlatego też powstał projekt by każda kobieta przyjmowana do pracy musiała przedstawić pracodawcy zaświadczenie, że zrobiła cytologię i mammografię. Pomysł wyszedł od największych autorytetów polskiej onkologii: prezesa Polskiej Unii Onkologii Janusza Medera oraz dyrektora Centrum Onkologii w Warszawie prof. Marka Nowackiego.
Dla 2/3 polskich mężczyzn w wieku 25-39 lat najważniejsze w życiu jest bycie ojcem. Jednak decyzję o ojcostwie przesuwają w czasie. Im później się na nie decydują, tym trudniej im spłodzić potomka. Co wpływa na męskie problemy z płodnością?
Mężczyźni żyją krócej niż kobiety. Polka dożywa średnio 79 lat, a Polak - zaledwie 70. Mężczyźni częściej niż kobiety są nałogowymi palaczami. Częściej zapadają na choroby nowotworowe, choroby płuc i układu krążenia. Jadają tłusto i dużo.
Przemęczenie, zaokrąglony brzuch, częste bóle głowy, nieprzyjemny zapach potu, ziemista cera, problemy z nerkami - to mogą być skutki zakwaszenia organizmu.
O metodach modelowania policzków rozmawialiśmy z Aleksandrą Jagilską - dermatologiem z Kliniki Chirurgii Plastycznej.
O dobrym i złym cholesterolu rozmawialiśmy z profesorem Mirosławem Dłużniewskim - kardiologiem ze Szpitala Bródnowskiego i dietetykiem - Dorotą Osóbką.
Nawet jeśli nie lubimy słodyczy, codziennie nieświadomie pochłaniamy sporą porcję cukru. Jest on obecny niemal w każdym gotowym produkcie, poprawia smak, ale też szkodzi zdrowiu.
"Niejedna z jedną" to tytuł wystawy fotograficznej zorganizowanej przez członkinie wrocławskiego klubu Femina Fenix, która promuje Kalendarz Młodych Amazonek 2009.
W niedzielę zmarła 32-letnia hollywoodzka aktorka Brittany Murphy. Aktorka miała rozległy zawał serca. Jakie są przyczyny zawału u tak młodych kobiet? Jakie objawy powinny wzbudzić niepokój i, co wtedy należy robić? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN kardiologa Michała Ciszewskiego.
Doktor Piotr Gryglas raz w tygodniu na antenie Dzień Dobry TVN odpowiada na e-maile widzów nadesłane na skrzynkę zdrowie@tvn.pl
Tak, bo święta to czas, który spędzamy głównie przy bogato zastawionym stole, na którym znajdują się najczęściej ciężko strawne potrawy. Świąteczne menu i przejedzenie się może doprowadzić do rozstroju układu pokarmowego. Jak jeść, by się nie przejeść i co zrobić, gdy już zjemy za dużo? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN internistę Piotra Gryglasa.
Dziś w Dzień Dobry TVN prezentujemy kolejny odcinek "Zielonych drzwi". Gościem Anny Maruszeczko była charakteryzatorka Ida Karpińska, prezes Stowarzyszenia "Kwiat Kobiecości", u której w wieku 34 lat wykryto raka szyjki macicy.
Jak co tydzień, w środę, dr Piotr Gryglas odpowiada na e-maile widzów Dzień Dobry TVN.
Amerykańska organizacja Campaign for Safe Cosmetics opublikowała na swych stronach wyniki badań składu różnych kosmetyków. Okazuje się, że niektóre z nich zawierały szkodliwy ołów lub związki rakotwórcze. W Polsce fundacja Pro-Test prowadzi akcję społeczną przeciwko stosowaniu w kosmetykach probenów. Czym są probeny i, dlaczego substancja ta jest stosowana, mimo swojej szkodliwości przez koncerny kosmetyczne?
Jak powinien wyglądać kontakt lekarza z pacjentem? Czy w Polsce są ustalone standardy leczenia niepłodności? O tym porozmawialiśmy w Dzień dobry TVN z ginekologiem-położnikiem Grzegorzem Południewski i Anną Krawczak ze Stowarzyszenia "Nasz Bocian", która 4 lata starała się o dziecko.
W ramach projektu "Porozmawiajmy o uczuciach" Fundacja Venti oraz Fundacja Otwórz Oczy wydały książeczki dla dzieci, których mamy są niepełnosprawne. W serii ukazały się: "Moja mama nie widzi", "Moja mama nie słyszy", "Moja mama jeździ na wózku". Książeczki mają pomóc dzieciom zaakceptować i odnaleźć się w sytuacji, gdy rodzić jest niepełnosprawny.
Moda na botoks party przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Spotkanie w gronie koleżanek przy dobrym winie i jedzeniu odbywa się w towarzystwie lekarza, który wykonuje zabieg wstrzyknięcia botoksu. Czy polskie botoks party wyglądają podobnie? Czy to nowy sposób na relaks?
Nowe zarządzenie NFZ: mammografii nie wolno robić, gdy pacjentka zgłasza "dolegliwości w obrębie piersi" wstrząsnęły środowiskiem onkologów. Razem z naszymi gośćmi przyjrzeliśmy się dziś w "Dzień Dobry TVN" absurdalnym rozporządzeniom Narodowego Funduszu Zdrowia.
Przyczynę alergii upatruje się w genach, ale przecież kiedyś, chorych na alergię było znacznie mniej. Czy więc alergia to choroba cywilizacyjna? Coraz częściej na tę chorobę zapadają dorośli, którzy nigdy wcześniej nie byli alergikami. Dlaczego? Niedawno naukowcy ogłosili, że jedzenie owsianki do piątego roku życia zmniejsza ryzyko uczuleń o 64 proc. Czy to prawda?
O FAS, czyli o Płodowym Zespole Alkoholowy, który jest skutkiem działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym porozmawialiśmy z Teresą Jadczak-Szumiało, psychologiem i pedagogiem.
Wszyscy walczymy z silnymi mrozami za oknem, a w dodatku nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie zrobiło się cieplej. Dlatego dziś postanowiliśmy pokazać, że zimno może mieć swoje pozytywne skutki i lecznicze zastosowanie. Poznaj uzdrawiającą moc mrozu!
Nadchodzi kolejna fala zachorowań na grypę. Wcale nie musimy się szczepić, by cieszyć się zdrowiem. Wystarczy trochę ruchu i odpowiednia dieta. W ciągu miesiąca można uodpornić organizm przed przeziębieniem i grypą. Witamina D chroni górne drogi oddechowe, które są atakowane infekcjami w pierwszej kolejności. Kwasy omega 3 wpływają na wzmacnianie odporności, a bakterie probiotyczne i błonnik znajdziemy w kapuście kiszonej.
Ciąża pozamaciczna to ta, w której zarodek nie zagnieździł się w jamie macicy. Obecnie ciąże pozamaciczne wykrywa się we wczesnym stadium, tak że nie zagrażają one życiu matki. Nowoczesne metody leczenia pozwalają zaś kobiecie zachować płodność. Na temat ciąży pozamacicznej porozmawialiśmy z ginekologiem-położnikiem Witoldem Rogiewiczem.
Stan zdrowia Polek systematycznie się pogarsza - tak wynika z opublikowanych właśnie danych o zdrowiu kobiet krajów Unii Europejskiej. Zdrowotne programy profilaktyczne cieszą się niewielkim zainteresowaniem. Gościem Dzień Dobry TVN był dr Paweł Grzesiowski.
W Polsce każdego roku rodzi się około 1000 dzieci z FAS, czyli Zespołem Alkoholowym Płodu. FAS jest wiodącą przyczyną chorób umysłowych. Większość osób z FAS ma przeciętny poziom inteligencji. Do zaburzeń dochodzi wówczas, gdy kobieta w ciąży pije alkohol. Jak poznać, że dziecko ma syndrom FAS? Jak postępować z takim dzieckiem?