O roli rodziców w walce z nadwagą i o tym, jak ważny jest sport w życiu dzieci, rozmawialiśmy z Otylią Jędrzejczak, Kamilą Porczyk i Robertem Korzeniowskim. Czy nasi goście miewali problemy z nadwagą?
Depresja to groźna choroba, którą trzeba leczyć. Jak nie mylić ją ze zwykłą chandrą i chwilowym spadkiem nastroju - w studiu Dzień Dobry TVN tłumaczył psycholog Piotr Mosak. Czym różni się depresja od "deprechy"? Jakie są symptomy depresji, a jakie zwykłego smutku?
Wady wzroku stają się chorobą cywilizacyjną. Czy laserowa korekcja wzroku zastąpi okulary i szkła kontaktowe? Czy są efekty uboczne stosowania lasera? Czy taki zabieg boli? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była okulistka Monika Dzięgielewska.
FAS to alkoholowy zespół płodowy. Pan Marcin wraz z żoną codziennie toczą walkę o to, aby adoptowane przez nich dziewczynki, których mama w czasie ciąży nadużywała alkoholu, wiodły normalne życie. Dlaczego zdecydowali adoptować się dzieci chore?
Z najnowszego raportu organizacji UNICEF wynika, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Lucyna Gombarczyk- dietetyk Z Centrum Zdrowia Dziecka oraz sędzia Anna Maria Wesołowska- społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka.
Angelina Jolie poddała się obustronnej mastektomii. Matka aktorki chorowała na raka i zmarła w wieku 56 lat. Czy prewencyjna mastektomia może uratować życie? W studiu Dzień Dobry TVN goścmi były: Małgorzata Ciszewska – Korona oraz Fryderyka Falandysz - córka Barbary Falandysz.
Czy niemowlę powinno samo wybierać, co chce jeść? Czy dieta BLW to odpowiedni sposób żywnienia dziecka? O pomoc poprosiliśmy dietetyczkę Agatę Ziemnicką.
Kinga Burzyńska, w Instytucie Matki i Dziecka w Zakładzie Genetyki Medycznej, spotkała się z genetykiem dr. Pawłem Gawlińskim, który odpowiedział na pytanie, czy każda kobieta powinna się teraz poddać takiemu badaniu piersi, jakiemu poddała się aktorka Angelina Jolie? Gdzie w Polsce można przeprowadzić takie badanie?
To możliwe twierdzi Japonka Lari Yugai, która zajmuje się modelowaniem twarzy, stosując akupresurę. Czy każdy może poddać się takiemu zabiegowi?
Joanna, bohaterka filmu "Joanna" , usłyszała pewnego dnia diagnozę-wyrok, że ma przed sobą zaledwie kilka miesięcy życia. Żyła dwa lata. Poznajcie niezwykłą historię walki z rakiem i opowieść o wielkiej miłości do syna. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jej przyjaciółkę Marię Cywińską i Anetę Kopacz, reżyserkę filmu "Joanna".
Na czym polega i czy jest bezpieczny dla dziecka? Dlaczego po tym porodzie kobiety nie odcinają pępowiny? O porodzie lotosowym rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z ginekologiem i położnikiem dr. Grzegorzem Południewskim.
Frytki, hamburgery, hot dogi, kurczak w panierce. A do tego duży napój z cukrem i... dolewką. Co jeść, a czego nie jeść w trakcie ciąży i karmienia piersią? Czy fast foody rzeczywiście zatruwają organizm nie tylko matek, ale i dzieci ? Co odkryli australijscy naukowcy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dietetyczkę Annę Jelonek.
W studiu Dzień Dobry TVN Anna Maruszeczko o integracji na stadionach i udostępnianiu ich dla osób niepełnosprawnych rozmawiała z kibicem piłki nożnej dr. Jarosławem Pałką oraz z Marią Popielawską z Centre for Access to Football in Europe.
W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Przemysław Kossakowski, dziennikarz, prowadzący program „Kossakowski. Szósty zmysł” w TTV oraz bioenergoterapeuta Zbigniew Nowak. Czy naprawdę uzdrawia ludzi i ma dar jasnowidzenia?
W bikini równe ważne, jak wydepilowane nogi, są piękne pośladki. Nie wszystkich natura hojnie obdarzyła, ale na szczęście - jak mówi Marcin Prokop - są specjaliści, którzy mogą temu zardzić. Gościem Dzień Dobry TVN był dr Marek Szczyt i Paulina Pszech, uczestniczka pierwszej edycji programu "Top model", która poddała się zabiegowi powiększenia pośladków.
Gościem w studiu był polski ginekolog pracujący w Niemczech - dr Janusz Rudziński. Jak duża jest skala turystyki aborcyjnej w niemieckich i austriackich szpitalach przygranicznych? A jak wygląda podziemie aborcyjne w Polsce? O polskiej turystyce aborcyjnej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN.
Polskie nastolatki tyją najszybciej w Europie. Komputery i konsole zastąpiły naszym pociechom zabawy z rówieśnikami. Jak przekonać dzieci do zdrowej aktywności fizycznej? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Katarzynę Figurę i Piotra Łukasiaka – trenera personalnego.
Oliwia Jaszek urodziła się 17 grudnia 2012 r. ze złożoną, poważną wadą serca i płuc. By mogła żyć i prawidłowo się rozwijać, musi przejść bardzo skomplikowaną i kosztowną operację. Liczymy na Państwa pomoc! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy mamę małej Oliwki i piosenkarkę Magdalenę Tul.
... pierwsze objawy wścieklizny, pojawiające się na kilka dni przed poważnymi objawami neurologicznymi. Wścieklizna, której się nie leczy, prowadzi do śmierci. Czy osoba pogryziona przez bezpańskiego psa musi wziąć serię bolesnych zastrzyków w brzuch? Jak leczy się wściekliznę? O tym w Dzień Dobry TVN dr Piotr Gryglas.
W USA na nadwagę cierpi co trzecie dziecko, a w Holandii tylko co ósme. A jak sytuacja wygląda w Polsce? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: Anna Łukaszewska - pediatra z Centrum Zdrowia Dziecka oraz psycholog Marta Żysko-Pałuba. Jak walczyć z nadwagą u dzieci? Zobaczcie pierwszy odcinek cyklu "Waga zdrowia"!
Ponad roku temu dermatolog dr Łukasz Preibisz przebadał w naszej kawiarence ponad 70 osób, z czego 5 osób od razu zostało skierowanych do szpitala, ponieważ ich znamiona nosiły oznaki nowotworów. Dlatego dziś po raz kolejny chcemy uświadomić, jak ważne jest badanie znamion. Na jakie znamiona powinniśmy zwracać szczególną uwagę?
Nie odchudzajmy się na chwilę, tylko poznajmy zasady zdrowego odżywiania się - apelowała w Dzień Dobry TVN dietetyk Anna Jelonek. Czy to prawda, że Jolanta Pieńkowska stosowała przez dwa lata "dietę Kwaśniewskiego"? Czy makaron, chleb i ziemniaki rzeczywiście tuczą? Czy jedzenie po godzinie 18.00 powoduje przyrost tkanki tłuszczowej? Czy dieta "tysiąca kalorii" jest skuteczna? Wreszcie, ile kilogramow powinniśmy chudnąć w ciągu tygodnia? Poznajcie mity dotyczące odchudzania!
Jak reagują rodziny zmarłych na chęć pobrania od zmarłego narządów? Co jest w tej pracy najtrudniejsze? Dlaczego "oświadczenie woli" nie ma w Polsce mocy prawnej? Czym jest tzw. centralny rejestr sprzeciwów. O swojej pracy opowiedziała Magdalena Bagniuk, pielęgniarka i koordynator transplantacyjny ze Szpitala Praskiego w Warszawie.
O tym, jak możemy się zabezpieczyć przed ukoszeniami owadów podczas majówki rozmawialiśy w Dzień Dobry TVN z doktorem Piotrem Gryglasem. Które owady są największym zagrożeniem dla ludzi? Czy przyłożenie cebuli w mejscu ukąszenia osy przyniesie ulgę?
Po pięciu latach leczenia osoba chora na stwardnienie rozsiane musi z kuracji zrezygnować. Dlaczego? Jak w tej kwestii wypadamy na tle innych państw europejskich? O tym w Dzień Dobry TVN Izabela Czarnecka – Prezes Zarządu Fundacji Neuropozytywni.
Naszymi gośćmi w Dzień Dobry TVN byli: aktorka Magdalena Różczka i prof. Maciej Kielar, dyrektor Kiliniki Chirurgii Szpitala Medicover. Zaprosiliśmy ich po to, by porozmawiać o akcji "Lekarze ratują życie". Dlaczego Polacy rzadko decydują się na podpisanie oświadczenia woli?
Mężczyźni badań boją się jak ognia. Rak prostaty jest to jeden z najczęstszych nowotworów wykrywanych u mężczyzn. W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Joanną Damięcką, której mąż Maciej pokonał raka prostaty. Pani Joannie towarzyszył psycholog Piotr Mosak. Jak zmusić mężczyznę do wykonania nieprzyjemnego badania, które jednak może mu uratować życie?
Dlaczego nie umiemy poprzestać na jednym chipsie czy jednej kostce czekolady? Dlaczego nie znamy umiaru? Gościem Dzień Dobry TVN była dietetyczka Anna Jelonek.
Nadmierna aktywność gruczołów potowych to problem coraz bardziej powszechny. Są tacy, którzy pocą się nadmiernie nie tylko w sytuacjach stresowych, ale także w tych, w których ich organizm jest odprężony. Dlaczego? Jak z tym walczyć? Gościem Dzień Dobry TVN był Piotr Gryglas.
Rozstępy, skórka pomarańczowa, obwisły brzuch , "ludyczne" piersi, rozciągnięte krocze. Tak zmienia się ciało kobiety po ciąży. Jak sobie z tym poradzić? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był ginekolog i położnik Witold Rogiewicz. Co zmienia się jeszcze w organizmie kobiety?