Jest uzależniona od jedzenia pudru dla niemowląt. Kobiety w ciąży są szczególnie narażone na tę chorobę

Matka jest uzależniona od jedzenia pudru dla niemowląt
Źródło: Dzień Dobry TVN
Prawda i mit o byciu fit – dieta cud
Prawda i mit o byciu fit – dieta cud
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Dieta na wysoki cholesterol
Dieta na wysoki cholesterol
Czas a dieta
Czas a dieta

Dreka Martin twierdzi, że byłaby w stanie wyrzec się spożywania jakichkolwiek posiłków do końca życia, byleby móc systematycznie jeść puder dla niemowląt. - Kiedy o tym myślę, ślinka cieknie mi z ust - tłumaczy. Tiktokerka boryka się z tym nietypowym uzależnieniem już od 10 lat.

Młoda mama jest uzależniona od pudru dla dzieci

Dreka Martin jest młodą mamą, która za pośrednictwem TikToka dzieli się z internautami rodzinnymi kadrami. Kobieta od dekady mierzy się z dość zaskakującym uzależnieniem, o którym postanowiła opowiedzieć w sieci. Tiktokerka systematycznie spożywa puder dla niemowląt.

- To po prostu sprawia, że czuję się dobrze i jestem szczęśliwa. Kiedy o tym myślę, ślinka cieknie mi z ust. Próbowałam to ukryć przed wszystkimi, ale robię to tak często, że nie mogę mówić, gdy mam pełne usta. Pytają, co mam w ustach, a ja odpowiadam, że to puder dla dzieci. Przyjaciele i rodzina mówią mi, żebym przestała, bo to szkodzi mojemu zdrowiu. Czasami denerwuje mnie, gdy mnie oceniają. Kiedy się martwią, mam ochotę przestać, ale to nie takie proste. Nadal podkradam proszek i to robię. Nie mogę po prostu przestać - wyjaśnia Dreka.

Najdłuższa przerwa od jedzenia pudru dla niemowląt miała miejsce w przypadku Martin, gdy ta była w ciąży ze swoim synem, który obecnie skończył trzy lata. Nic więcej nie jest w stanie powstrzymać tiktokerki przed nietypowym nałogiem.

Zespół Pica - co to jest, jak się objawia?

Zespół Pica (inaczej nazwany zespołem łaknienia spaczonego), z którym prawdopodobnie mierzy się Dreka Martin, to zaburzenie polegające na jedzeniu artykułów nieżywnościowych takich jak np. farba czy kreda. Występuje ono najczęściej u dzieci, kobiet w ciąży, osób ze schizofrenią, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi oraz niepełnosprawnością intelektualną.

Jak czytamy w serwisie zdrowie.gazeta.pl, "choroba u dorosłych objawia się między innymi poprzez kompulsywne żucie włosów, zapałek, końcówek ołówków czy kostek lodu. W innej formie zaburzenie można rozpoznać, kiedy ktoś regularnie spożywa mydło, piasek, kamienie, popiół, drewno, papier, kurz czy kredę. Przyczyn choroby szukać można w niedoborach witamin i soli mineralnych. Deficyt żelaza, cynku czy kwasu askorbinowego może prowadzić do rozwoju zaburzenia".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości