Materiał promocyjny

Czy warto wykupić ubezpieczenie szpitalne? "Wystarczy wypełnić wniosek"

Czym jest ubezpieczenie szpitalne?
Czym jest ubezpieczenie szpitalne? (całość)
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ubezpieczenie zdrowotne to niezwykle ważna kwestia, o której powinien pamiętać każdy z nas. Na wypadek poważniejszych problemów ze zdrowiem warto rozważyć kwestię ubezpieczenia szpitalnego. Jaki jest jego zakres i dlaczego należy zwrócić na nie uwagę? Na pytania widzów Dzień Dobry TVN odpowiedział Arkadiusz Tatar, Dyrektor Medyczny LUX MED Ubezpieczenia.

Czym jest ubezpieczenie szpitalne?

Na rynku można wyróżnić kilka form ubezpieczeń. Mowa m.in. o obowiązkowym ubezpieczeniu zdrowotnym definiowanym jako dostęp do świadczeń w ramach NFZ, jak i o dwóch wersjach ubezpieczenia prywatnego oferowanego przez specjalne towarzystwa.

- Pierwsza z nich to refundacja poniesionych kosztów w związku z zachorowaniem czy też z następstwami nieszczęśliwych wypadków. Ale jest też drugi model, w którym ubezpieczyciel zapewnia realizację leczenia szpitalnego we wskazanej sieci szpitali współpracujących czy też w szpitalach bezpośrednio należących do ubezpieczyciela - wyjaśnia w Dzień Dobry TVN Arkadiusz Tatar, Dyrektor Medyczny LUX MED Ubezpieczenia.

Jak można korzystać z ubezpieczenia szpitalnego? - Jeżeli otrzymamy skierowanie do szpitala, zgłaszamy wniosek o leczenie do ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel ocenia je zgodnie z warunkami umowy i mówi: "Ok, możesz się leczyć". Koszty są pokrywane od razu i to jest właśnie ta różnica między tymi dwoma modelami. W pierwszym - wypłata świadczenia dopiero po odbytym leczeniu. To, o czym teraz mówimy, to jest model, który idzie krok do przodu. Zapewnia pokrycie kosztów już na samym starcie - tłumaczy ekspert.

Proces kwalifikacji do ubezpieczenia szpitalnego

Arkadiusz Tatar zapewnia, że polisa obejmuje zarówno sytuacje pilne, jak i planowe w przypadku wystąpienia problemów zdrowotnych, a proces ubiegania się o ubezpieczenie jest maksymalnie uproszczony.

- Wystarczy wypełnić wniosek. W przypadku indywidualnego zgłoszenia chęci zakupu polisy do wniosku dołączana jest również ankieta medyczna, gdzie ubezpieczyciel pyta się o nasz stan zdrowia. (...) Na podstawie tej ankiety wystawiane są warunki dla polisy. Pacjenci nie są dodatkowo konsultowani. Nie ma dodatkowych badań diagnostycznych przed przyjęciem - zaznacza gość Dzień Dobry TVN.

Więcej informacji na temat wspomnianego ubezpieczenia znajdziesz na stronie LUX MED.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?