Tysiące Polaków cierpi na bóle głowy, co gorsze lekarze nie potrafią im pomóc. O tym jak sobie poradzić z migreną w Dzień Dobry TVN opowiedział neurolog dr Marek Obersztyn.
Ile jest brudu i zarazków w osiedlowej piaskownicy? Kto dba o ich czystość? Odpowiedzi na te i inne pytania mogliście poznać w Dzień Dobry TVN.
Dzieci elfy - takim terminem określane są dzieci z Zespołem Williamsa. Dlaczego? Czym charakteryzuje się ta choroba? Gdzie szukać pomocy i wsparcia? Gościem Anny Maruszeczko w cyklu "Zielone Drzwi" była Małgorzata Szczucińska, wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Williamsa, mama 11-letniego Kubusia dotkniętego tą rzadką wadą genetyczną.
Jak co tydzień, doktor Piotr Gryglas odpowiada na listy widzów. Dziś w programie Dzień Dobry TVN omawia wskazania do wycięcia migdałków, radzi, jak leczyć przewlekłe zapalenie pęcherza i, co robić w przypadku omdleń.
Open space to taka anrażacja wnętrz biur, w której pracownicy pracują obok siebie, bez ścian i przegródek. Niektórzy pracownicy narzekają na brak intymności oraz brak możliwości brak skoncentrowania się na swojej pracy. Czy w takich rzeczywiście pracuje się gorzej niż w tradycyjnych czterech ścianach? O tym rozmawiamy w Dzień Dobry TVN z psychologiem Piotrem Mosakiem.
Polki wciąż niechętnie wykonują badania cytologiczne, które mogą uratować kobiety przed rakiem szyjki macicy. W Dzień Dobry TVN rozmawiamy z doktorem Grzegorzem Południewskim o tym, dlaczego Polki boją się badań cytologicznych i, dlaczego wstydzą się wizyty u ginekologa.
Narodziny dziecka są jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Dlaczego naturalny poród jest tak ważny? Jak sprawić, by był jak najmniej bolesny? O tym rozmawialiśmy w Dzień dobry TVN z ginekologiem Grzegorzem Południewskim, położną Ewa Grzeszek i aktorką Alżbetą Lenską, która dwa tygodnie temu urodziła córkę.
Jak często powinniśmy się kąpać, żeby być zdrowymi? Czy życie w czystości powoduje alergie? Czy solarium rzeczywiście szkodzi? Co na to nasz ekspert, doktor Piotr Gryglas? Na Wasze pytania i e-maile czekamy pod adresem: zdrowie@tvn.pl
Dotychczas, gdy pacjent chciał przyjąć jedno z zalecanych szczepień - na grypę lub żółtaczkę zakaźną - szedł do przychodni i tam kupował szczepionkę. Teraz, gdy lekarz wypisze receptę, pacjent może zrealizować ją tylko w aptece. Z zakupioną szczepionką, odpowiednio przechowywaną i transportowaną, musi wrócić do lekarza. Jak należy przechowywać szczepionkę? Jakie są konsekwencje źle przechowywanej szczepionki?
Gościem kolejnego odcinka "Zielonych drzwi" i Anny Maruszeczko była Katarzyna Dańska-Janowska, tancerka, członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem.