"It’s my time” to pokaz mody z udziałem niepełnosprawnych i pełnosprawnych modelek. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: projektantkę i organizatorkę projektu „It’s My Time” Agnieszkę Katyńską oraz uczestniczkę tego projektu Annę Wargocką. Czy za rok też będzie na tym wybiegu? Zapraszamy, w imieniu Anny Maruszeczko, na kolejny odcinek "Zielonych Drzwi"!
Dorośli łykają je tonami. Okazuje się, że podajemy je także co trzeciemu dziecku. Czy suplementy można bez przeszkód podawać dzieciom? Gościem Dzień Dobry TVN była pediatra dr Ewa Drzewiecka. Czy najmłodsze pokolenie dzieci to dzieci niedożywione i chorowite? Jak wzmocnić zdrowie i odporność nie używając suplementów a dbając o codzienną dietę?
Kiedy Pan Maciej zwierzył sie swojej żonie, że zbyt często odwiedza miejsce, gdzie król chodzi piechotą, Pani Joanna zaciągnęła go do lekarza. Rak prostaty to jeden z najczęstszych nowotworów wykrywanych u mężczyzn. I najczęstszy, który ich zabija. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Macieja Damięckiego, który pokonał raka oraz jego żonę Joannę Damięcką, która raka pokonała wraz z nim.
Gościem Anny Maruszeczko, gospodyni "Zielonych drzwi", była paraolimpijka Katarzyna Rogowiec, która mówi, że "nie mając rąk jest w stanie dokonać więcej niż osoby pełnosprawne, czekając na swoją jedyną szansę w życiu". W 2010 roku założyła fundację, która pomaga paraolimpijczykom i niepełnosprawnym sportowcom. Katarzyna Rogowiec niedawno została mamą.
Ernest Wiśniewski ze Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska był gościem Dzień Dobry TVN. Jak odróżnić doświadczonego fizjoterapeutę od pseudospecjalisty? Dlaczego w Polsce wciąż nie ma ustawy o zawodzie fizjoterapeuty i co to oznacza dla pacjentów? Poznajcie historię Katarzyny Wiatr, która po wizycie u masażystki została sparaliżowana. Osoba, która do tego doprowadziła do dziś nie poniosła żadnych konsekwencji.
Mąż Eweliny Stanek próbował ją zabić, bo był zazdrosny o swoją żonę. Kilka lat temu ledwo uszła z życiem, gdy mąż ugodził ją nożem w wątrobę. Po ataku okazało się, że jej życiowy partner cierpi na zespół Otella, czyli obsesyjną zazdrość. Gdzie kończy się zazdrość a zaczyna choroba? Czy osobę z zespolem Otella można leczyć?
Akupunktura, leczenie ziołami, homeopatia, biorezonas, terapia oddechem, medytacja, a nawet leczenie dźwiękiem i kolorem. Niektórzy alergicy twierdzą, że te metody im pomagają. Czy któraś z tych metod jest skuteczna ? Czy są bliskie szamaństwu, a może to zwykły efekt palcebo? Jak naprawdę wygląda odczulanie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy alergologa Piotra Dąbrowieckiego.
Choroba dziecka dotyka całą rodzinę. Jak przygotować dziecko na dłuższą hospitalizację? Jak sprawić, by dziecko w szpitalu nie czuło się osamotnione? W jakich okolicznościach rodzice mogą nocować w szpitalu? O tym, gdy szpital zamienia się w dom rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Ewą Gorzelak, aktorką oraz mamą Rysia, który przeszedł 2 operacje, 23 cykle chemii i i radioterapię. Naszym gościem była też Urszula Kowalczyk, psycholog z Instytutu Matki i Dziecka.
To cud, że Pan Michał Lesiów przeżył wypadek, w którym utracił część czaszki. Proces rekonstrukcji trwał prawie cztery lata.
Anoreksję uważa się za "chorobę kobiecą" jednak, jak się okazuje, dotyczy ona również mężczyzn. O swojej walce z anoreksją opowiedział niedawno znany skoczek narciarski Sven Hannawald. W studiu Dzień Dobry TVN o "męskiej anoreksji" rozmawialiśmy z projektantem mody Robertem Kupiszem i dr. n. med. Cezarym Żechowskim.
Czy zjadanie łożyska w celach zdrowotnych ma sens? Jak smakuje łożysko? Jaki jest skład kobiecego łożyska? To powszechne zachowanie wśród zwierząt znajduje swoich zwolenników także wśród ludzi. Co o placentofagii sądzą goście Dzień Dobry TVN: ginekolog Andrzej Barwijuk i dermatolog Łukasz Preibisz?
Czasami o wakacjach przypominają nam nie tylko zdjęcia, filmy i pamiątki, ale także choroby, których się nabawiliśmy. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dermatologa i wenerologa - dr Aleksandrę Jagielską, by porozmawiać o wstydliwych chorobach przenoszonych drogą płciową. Jakie mogą być konsekwencje nieleczonej choroby wenerycznej?
W USA i Skandynawii telemedycyna to codzienność. W Polsce z telemedycyną miało stczyność tylko 6 procent pacjentów i lekarzy. Korzysta się z niej między innymi w rehabilitacji na odległość. Jak?
W "Zielonych Drzwiach" rozmawialiśmy dziś o akceptacji chorego dziecka, o sporcie, o biegach na wózkach inwalidzkich. Anna Maruszeczko gościła Łuszkasza Szeligę, sportowca i trenera, prezesa PZSN oraz organizatora zawodów dla osób niepełnosprawnych. Jak dużą rolę w życiu osoby niepełnosprawnej odgrywa sport i aktywność fizyczna?
Ostatnio dużą popularność zyskuje dieta bez pszenicy. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Małgorzatę Źródlak, która reprezentuje Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiaklią. Czy nastała rewolucja w sposobie odchudzania się, czy może ta metoda była już znana i stosowana? Czy nowa modyfikowana pszenica, która ma 42 chromosomy jest dla nas szkodliwa? W jakich produktach możemy się spodziewać glutenu?
Zespół Aspergera to odmiana autyzmu. Osoby z Aspergerem mają problemy w kontaktach międzyludzkich, ich zachowanie jest często ekscentryczne. Przy czym oni sami nie uważają sie za odmieńców. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dziennikarz Antoni Bohdanowicz, który ma zespół Aspergera oraz terapeuta Robert Rutkowski.
Modyfikowane czy krowie? Polskie mamy ogarnął szał na punkcie zdrowego jedzenia! Czy to prawda, że, do pewnego roku życia, mleko krowie jest szkodliwe dla dziecka? Ile cukru jest w mleku krowim, a ile w modyfikowanym?
Kiedy jej dzieci zaczęły chorować postanowiła zmienić ich dietę. Rezultaty były zaskakujące. Jak uniknąć chemii w jedzeniu, by nie zbankrutować i nie spędzać całego wolnego czasu w kuchni? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Julita Bator, autorka książki o zdrowym żywieniu. Czy czytanie etykiet na produktach spożywczych wystarczy, by uniknąć zjedzenia całej tablicy Mendelejewa?
O swoją wagę walczyła całe swoje życie. Wie z jakimi przeciwnościami spotykają się z otyli. Dlaczego całe życie tyła? Gościem Dzień Dobry TVN gościem była Magdalena Gajda, rzeczniczka praw osób chorych na otyłość. Skąd bierze się u osób otyłych zwiększony głód?
Mózg dziecka znacząco różni się od mózgu człowieka dorosłego. Nie w pełni zmielinizowane komórki nerwowe nie powinny być poddane działaniu leków psychotropowych. Klasyfikacja chorób psychicznych to klasyfikacja chorób dorosłych. Jak często u dzieci są diagnozowane choroby psychiczne? Jak je rozpoznać i leczyć? Kiedy mamy do czynienia z chorobą psychiczną, a kiedy z upośledzeniem umysłowym? Gościem Dzień Dobry TVN była Monika Gajdzik, lekarz psychiatra dzieci i młodzieży, terapeuta rodzinny i indywidualny. Do kogo zgłosić się, kiedy podejrzewamy chorobę psychiczną u swojego dziecka?
Szansą na przedłużenie życia dzieci z mukowiscydozą są, obok drogich leków i żmudnej rehabilitacji, transplantacje płuc. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: ambasadorka Walkathon z ramienia Fundacji TVN „Nie jesteś sam” - Daria Widawska oraz rzecznik organizatora Walkathonu - Maciej Wyrwas. Jak chodzić, żeby zarabiać pieniądze dla chorych dzieci? W imieniu Anny Maruszeczko zapraszamy na kolejny odcinek "Zielonych drzwi".
Przeciętny pierwszoklasista od urodzenia zjadł już 84 kg cukru. Soki, napoje, jogurty, przetwory warzywne i owocowe, pikle, konserwy, chleb - wszystko to zawiera cukier. Dietetyczka Magdalena Jarzynka wyjaśnia w Dzień Dobry TVN arkana działania cukru na organizm człowieka.
Czy w medycynie zdarzają się cudowne ozdrowienia? Czy organizm może się sam uzdrowić? Czy u ludzi, którzy zbyt długo czekają na przeszczep, serce może samo podjać ponownie czynność? Gościem Dzień Dobry TVN był prof. Zbigniew Gaciong. Zapraszamy na pierwszy odcinek nowego cyklu "To cud, że żyję". Poznajcie historię Rafała Jaracza.
Nad tikami i okrzykami zapanować nie mogą. Chorzy na zespół Tourette'a mimowolnie przeklinają, mlaskają i powtarzają usłyszane przed chwilą słowa. A czy są jakieś symptomy nadchodzących ataków? Gościem Dzień Dobry TVN był: osiemnastoletni Bartek Wojtkowski, który jest chory na zespół Tourette’a , i który postanowił uświadamiać społeczeństwo, by zdjąć odium z choroby Georgesa de la Tourette'a. Towarzyszył mu tata.
Laserowa korekcja wzroku to szansa dla tych, którzy muszą a nie chcą nosić okularów. W wakacyjnym studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: ten, który ten zabieg wykonał - dr Marcin Smorawski oraz ta, która przeszła taką korekcję wzroku - Sylwia Arnesen. Jak aktorka czuje się po tym zabiegu i jak zmieniło się jej życie?
By pomóc chorej na raka koleżance, wystawił się na aukcji. Udało się zdobyć połowę kwoty potrzebnej na leki. Mateusz nie poddaje się łatwo, zobacz jak planuje zebrać brakujące pieniądze!
Zemsta faraona to po prostu dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Najczęściej jej powodem jest woda. W jaki sposób jej zapobiegać i jak leczyć, by cały urlop nie biegać do toalety? Niebezpieczeństwo czyha także u nas u progu... szwedzkiego stołu. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dietetyczkę Agnieszkę Piskałę.
Prof. Ostrzeński jest odkrywcą Punktu G. W której warstiwe pochwy się on znajduje? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. n. med. Markiem Litmanowiczem o ginekologii estetycznej. Kto się na te zabiegi decyduje i, dlaczego są one coraz bardziej popularne? A jakie zagrożenia ze sobą niosą?
Złogi substancji smolistych, zanieczyszczeń powietrza i substancji kaszlogennych. 27 czerwca będziemy obchodzić kolejny dzień spirometrii. Już dziś, w kawiarence TVN Cafe, można było wykonać spirometrię. W studiu Dzień Dobry TVN alergolog dr Piotr Dąbrowiecki opowiedział o zagrożeniach, jakie niesie za sobą niewłaściwe traktowanie przez nas własnego układu oddechowego.
Kiedy się urodziła, ważyła 800 gramów. Mieściła się w jednej dłoni. Przez sto dni lekarze walczyli o jej życie. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Dorota Anisimowicz – mama Karoliny chorej na mózgowe porażenie dziecięce oraz sama Karolina wraz z siostrą Weroniką.