Związki i seks

Tych mężczyzn lepiej unikać. Potrafią mistrzowsko zniszczyć nam życie

Związki i seks

Autor:
Nastazja
Bloch

Nie ukrywajmy, każda z nas marzy o romantycznym partnerze, który będzie troskliwy, kochany, a do tego przystojny. Poszukujemy mężczyzny, który odwzajemni szczerze nasze uczucia i bezinteresownie nas pokocha. Niestety w wielu przypadkach trafiamy na osoby, których zamiary są nieco inne niż nasze. Co więcej, osoby te skutecznie potrafią zatruć nam szczęśliwe dotąd życie. Jak więc unikać toksyków i potencjalnie ryzykownych kandydatów?

Związek szczery i budujący

Każdy z nas zasługuje na miłość, szacunek i poczucie bezpieczeństwa. Niestety bojąc się samotności, często wikłamy się w relacje, które, zamiast budować i uskrzydlać, powoli sprawdzają nas na dno. Gdy zaczynamy zdawać sobie z tego sprawę, jest już za późno. W grę wchodzi przywiązanie, dzieci lub wspólny kredyt. Przez kolejne miesiące czy lata tkwimy w toksycznych związkach i małżeństwach, licząc, że "a nuż" coś się zmieni. W takich przypadkach rozwiązanie jest jedno – rozstanie. Choć decyzja o zakończeniu relacji bywa trudna i obarczona jest hektolitrami wylanych łez, warta jest naszego szczęścia.

Jeśli natomiast jesteście na etapie randkowania. Zobaczcie, jakich mężczyzn warto unikać i kiedy w naszych głowach powinna zapalić się czerwona lampka. Te charaktery zwiastują bowiem wielkie problemy.

Narcyz

Początek waszego związku może wyglądać jak scena z filmu romantycznego. Będzie obiecywać złote góry, opowiadać piękne historie i planować wspólną przyszłość. Uwaga, tylko do czasu, gdy będziesz go za wszystko wielbić i komplementować. Gdy kolejny raz nie zauważysz jego nowej koszulki, fryzury, bądź nie docenisz, jaki jest dla ciebie dobry, zacznie się obrażać i wypominać. Narcyz ma to do siebie, że zawsze lubi mieć rację, zatem twoje zdanie, czy pragnienia będą tu mało istotne. Licz się tylko on, jego komfort i zachcianki.

- "Dwa lata związku zakończyły się klęską. On głośno mówił, że jest idealny, a każda sprzeczka była moją winą. Krzyczy? Przecież to ja go prowokuje, więc on ma do tego prawo. Nie odzywa się? Zasłużyłam na to. Po roku byłam wrakiem człowieka" – pisała internautka.

Gwiazdy o związkach

Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
wideo 2/6

Choleryk

To typ człowieka, którego nawet latająca mucha jest w stanie doprowadzić do szału. Szybko wybucha, nie panuje nad emocjami, a całą złość i frustracje wylewa na najbliższe otoczenie. Gdy w domu za długo panuje spokój, czuje potrzebę podniesienia ciśnienia i adrenaliny. Wtedy odpala się tryb "czepialstwo", a awantury gwarantowane są przynajmniej dwa razy w tygodniu. Czy tego właśnie chcecie w związku?

Manipulator

To jeden z najgorszych typów osobowości. Ten człowiek początkowo robi wszystko by przedstawić się pięknie zarówno w twoich oczach, jak i oczach otoczenia. Nadskakuje, gotuje, mówi czułe słówka i kupuje kwiaty. Robi to tylko do momentu, aż się od niego uzależnisz. Gdy Ty przepadniesz i zakochasz się na zabój, on rozpoczyna swoją grę. Ta osoba nie będzie miała skrupułów, by cię okłamywać i wykorzystywać z premedytacją. Ponadto manipulator wybieli się z każdego złego czynu i zarzuci, że to ty jesteś wszystkiemu winna.

- "W związku byłam przez 4 lata, od kilku miesięcy nie jesteśmy razem. Po raz kolejny mnie rzucił, tym razem nie zgodziłam się na powrót. Był mistrzem manipulacji i dręczenia psychicznego. Ciągłe zmiany nastroju, przyciąganie-odpychanie. Teraz już wiem, że to było znęcanie się. W czasie znajomości z nim nabawiłam się nerwicy lękowej" – pisała jedna z internautek.

Jak rozpoznać, że ktoś nami manipuluje?
Jak rozpoznać, że ktoś nami manipuluje? Źródło: Dzień Dobry TVN

Piotruś Pan

Ten mężczyzna nigdy nie dorośnie. Jeśli marzy ci się rodzina, zakup mieszkania czy adopcja psa, trzymaj się od niego z daleka. Piotruś Pan nie wie, czym są obowiąki i odpowiedialnosc, nawet wie wieku 50 lat. Dla niego liczy się tylko wolność, dobra zabawa, przygoda i życie na koszt rodziców. Przecież na wszystko przyjdzie jeszcze czas.

Synek mamusi

Na pierwszy rzut oka wydaje się dobrym człowiekiem. Szanuje swoją mamę, pomaga jej – myślisz – wrażliwy mężczyzną o dobrym sercu. Do czasu, gdy mama zaczyna kierować waszym życiem. Nieporadny synek w każdy weekend jeździ do mamusi po jedzenie, gdyż sam nie jest w stanie zagotować nawet wody na makaron. Każdego dnia jest na jej zawołanie. Mielicie wyjść do kina? Zapomnij, mama zadzwoniła 20 minut wcześniej i jedzie do niej. Zrobiłaś jego ulubione danie? "Mama gotuje lepiej". Ten mężczyzna wybrał już kobietę swojego życia, a ty nigdy nie wygrasz tej konkurencji.      

- "Zmarnował mi pięć lat życia. Musiałam do niego jeździć, bo jemu mamusia nie pozwalała, była zazdrosna o syna, więc każda partnerka była zła. Synek zaś nie potrafił powiedzieć, nie, zatem jego mama jeździła z nami na wakacje, na zakupy, a nawet miała decyzyjne zdanie podczas meblowania naszego mieszkania" - dodała jedna z kobiet.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: The Good Brigade/Getty Images

Pozostałe wiadomości