cechy charakteru

  cechy charakteru

  Nie ukrywajmy, każda z nas marzy o romantycznym partnerze, który będzie troskliwy, kochany, a do tego przystojny. Poszukujemy mężczyzny, który odwzajemni szczerze nasze uczucia i bezinteresownie nas pokocha. Niestety w wielu przypadkach trafiamy na osoby, których zamiary są nieco inne niż nasze. Co więcej, osoby te skutecznie potrafią zatruć nam szczęśliwe dotąd życie. Jak więc unikać toksyków i potencjalnie ryzykownych kandydatów?

  Kto to jest choleryk? Cechy charakterystyczne dla tego typu osobowości to impulsywność, skłonność do dominacji i wybuchowość. Choleryk bardzo mocno i intensywnie przeżywa emocje – zarówno te negatywne, jak i pozytywne. Choleryk w związku może być więc niezwykle oddanym partnerem, z którym trudno będzie się nudzić, ale jednocześnie każda, nawet błaha rzecz może wytrącić go z równowagi. Jak żyć z cholerykiem?

  Temperament to wrodzona właściwość człowieka, która uwarunkowana jest genetycznie oraz środowiskowo. Pierwsze definicje temperamentu związane są z postacią Hipokratesa i Galena, a współcześnie jedną z najbardziej popularnych koncepcji jest regulacyjna teoria temperamentu (RTT) autorstwa Strelaua.

  Numerologiczna 7 to jedna z najbardziej zagadkowych liczb. Jest introwertyczna i notorycznie zamknięta w sobie. Choć mogłoby się wydawać, że w ten sposób odgradza się od świata, to w rzeczywistości poszukuje wtedy odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie człowiek może sobie zadać.

  Wygląd… choć na początku to właśnie on najbardziej rzuca się w oczy, w bliskich relacjach liczy się jednak coś więcej. Jeśli z zazdrością patrzycie na koleżanki, które nie mogą opędzić się od grona męskich adoratorów, a w Waszych głowach dźwięczy pytanie: co ma ona, czego nie mam ja? Rozwikłamy tę zagadkę. Oto atrakcyjne cechy, które przyciągają do nas ludzi.

  Pary małżeńskie po latach związku zaczynają się do siebie upodabniać - twierdzili naukowcy. Powtórzone po latach badanie tego jednak nie potwierdziło. Wskazało natomiast, że na wieloletnich partnerów wybieramy tych, których wygląd oceniamy jako najbardziej zbliżony do naszego. Czy tak jest faktycznie? O tym rozmawialiśmy z wokalistką Magdą Steczkowską i jej mężem muzykiem Piotrem Królikiem oraz psycholog Marzeną Mawricz.

  Czy data i godzina narodzin rzeczywiście mają wpływ na nasze życie? Numerolog Sylwester Chorodecki jest przekonany, że tak. Jego zdaniem o 7:12 rodzą się zazdrośnicy, osoby urodzone o 8:40 wiele mówią, ale niewiele robią, a godzina 23:26, o której urodził się Andrzej Sołtysik, wiąże się z prestiżem. Wierzycie w numerologię?

  To dzięki genom dzieci mogą dziedziczyć po rodzicach te same oczy, nos, czy kształt twarzy. Jednak wielu z nas genom przepisuje znacznie więcej niż tylko wygląd, np. cechy charakteru. Czy słusznie? O podobieństwach do rodziców i kształtowaniu zachowań rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorką Kariną Kunkiewicz - mamą dwójki dzieci i psycholog Małgorzatą Ohme. Czy bałaganiarstwo się dziedziczy po rodzicach?