Jak sprawdzić, czy partner zdradza? Detektyw wskazuje oznaki niewierności

Para na łóżku
Źródło: Dzień Dobry TVN
Detektyw zdradza, jak wytropić zdradę
Detektyw zdradza, jak wytropić zdradę
Czy kary w związku mają sens?
Czy kary w związku mają sens?
Nie ma miłości bez zazdrości?
Kłótnie w związku
Kłótnie w związku
Seks pozamałżeński pojawia się w wielu związkach. Jak odkryć zdradę po pierwszych jej oznakach? Co zrobić, gdy nie stać nas na usługi oferowane przez detektywów? Na pytania dotyczące niewierności odpowiedziała w Dzień Dobry TVN detektyw Katarzyna Bracław.

Jakie są pierwsze oznaki zdrady?

Decydując się na wejście w związek, dajmy drugiej połówce wielki kredyt zaufania. Chcemy, aby relacja była przede wszystkim szczera, a osoba, której powierzamy uczucie, cechowała się uczciwością i zaangażowaniem. Niestety, życie pisze różne scenariusze i nie każdy potrafi docenić to, czym został obdarzony. 

Okazuje się, że nawet w pozornie szczęśliwych związkach może dojść do zdrady. W studiu Dzień Dobry TVN detektyw Katarzyna Bracław opowiedziała widzom, czy Internet ułatwia tzw. skok w bok lub pomaga zdradzanym w zdemaskowaniu niewiernego partnera.

- Zmiany, jakie zauważyłam na przełomie tej dekady w branży detektywistycznej są takie, że większość klientów za pomocą tych narzędzi sama dowiaduje się, że jest zdradzana - wyjaśniła. - Jeszcze kilka lat temu było to na zasadzie takiej, że zleceniodawcy podejrzewali, że byli zdradzani - dodała.

W poszukiwaniu dowodu zdrady

Jak tłumaczy Katarzyna Bracław, zadaniem detektywa jest zebranie legalnych dowodów zdrady. - Klienci potrzebują stricte materiału dowodowego do sądu - zaznaczyła. Jakie są pierwsze syndromy zdrady? Specjalistka twierdzi, że wiele zależy od tego, jak dobrze znamy swojego partnera.

- Niemożliwe jest, że ktoś prowadzi podwójne życie i że osoba, która zna go dobrze, nie dostrzeże tych zmian (...) to może być nawet takie nagłe poprawienie relacji - wyjaśniła. Ekspertka podkreśla, że ważnym narzędziem, w którym znajduje się wiele informacji, jest telefon drugiej połówki.

- W telefonie jest wszystko - cała historia przeglądania, odwiedzane miejsca, kupowane przedmioty w Internecie. Jeżeli ktoś nagle zaczyna go chować, pojawia się hasło, jest zmienione i dźwięk jest wyciszony, a nigdy nie był, to może przychodzi tyle powiadomień, że ktoś nie chce, żeby było to słychać - zaznaczyła.

Jak wytropić zdradę?

Jakie działania mogą wprowadzić osoby, których nie stać na usługi detektywów? Przede wszystkim nie powinno korzystać się z aplikacji śledzących na telefon. Takie działanie może sprawić nam wiele kłopotów. - Jest to nielegalne. Jej użycie możliwe jest tylko i wyłącznie, gdy sprawdzamy dziecko do 18 roku życia - ostrzegła detektyw.

- Można zamontować dyktafon we własnym domu. Robić to, czego nie robi detektywi. My nie możemy zajrzeć na historię konta, ale żona może, pod warunkiem, że ten dostęp jest. Podczas jego analizy można wyciągnąć wiele informacji - radzi. - Mieliśmy przypadki, że kobieta znalazła paragon na biżuterię, której nigdy nie dostała - podsumowała.

Czy partner zdradza? Czat z ekspertką

Czat zakończony Czat odbył się 29 września 2022, godz. 08:20 Witam mąż już raz mnie zdradził ale powiedział ze zerwał kontak chodź ja w to nie wierze jak sprawdzić czy mówi prawdę Pozdrawiam Basia

Katarzyna Bracław Powinna Pani obserwować czy mąż wychodzi w określonych, powtarzalnych dniach i godzinach, czy takie wyjścia pojawiały się wcześniej, czy może pojawiły się dopiero teraz? Jeżeli mąż jeździ samochodem, który jest wspólny (majątkowa wspólność małżeńska) można zostawić w samochodzie lokalizator i zobaczyć jakie miejsca odwiedza i czy odwiedzane miejsca są zgodne z tym co deklaruje? Można też zastanowić się nad wynajęciem detektywa. Jakie są pierwsze symptomy zdrady?

Katarzyna Bracław Często widać to po zmianie zachowania partnera np. jeśli bardzo pilnuje telefonu, założył hasło, lub je zmienił, a wcześniej tego nie robił to może to być sygnał, że chce coś ukryć. Symptomem może tez być wyciszony telefon, który sprawia, że nie słychać przychodzących powiadomień. Niepokój powinny też wzbudzić wieczorne, lub weekendowe wyjścia, których wcześniej nie było. Jakie są najczęstsze przyczyny zdrady?

Katarzyna Bracław Nie jestem psychologiem, ale z tego co mówią klienci: rutyna codziennego życia - to, że dotychczasowe namiętności zostały zamienione na problemy dnia codziennego: kto odbierze dzieci, a kto wyniesie śmieci? Jakich urządzeń można używać prawnie żeby szpiegować partnera? Prawdopodobnie żadnych sprawdzając drugą osobę w jaki kolwiek sposób działamy jak przestępcy.... W świetle prawa oczywiście

Katarzyna Bracław Jeżeli osoba podejrzewana o zdradę jeździ samochodem, który jest wspólny (majątkowa wspólność małżeńska) można zostawić w samochodzie lokalizator. Można zostawić też kamerę, lub dyktafon we wspólnym domu (majątkowa wspólność małżeńska). Niezgodne z prawem będzie użycie takich urządzeń w samochodzie służbowym, lub miejscu pracy. Mój mąż niedawno zmienił pracę. Od tego czasu non stop mówi o swojej koleżance z pracy, non stop piszą ,grają w gry online....czy powinnan się martwić? Nie ukrywam,że jestem zdenerwowana przez te całą sytuację i mąż o tym wie. Twierdzi,że moje zachowanie jest śmieszne.

Katarzyna Bracław Proponuje otwartą rozmowę z mężem. Jeśli otwarcie mówi o tej znajomości to raczej dobry znak. Gorzej byłoby gdyby koleżankę ukrywał. Dzień dobry przyłapałam męża na pisaniu z innymi kobietami . Usuwał wiadomości tłumacząc się żebym się nie złościła . Wypierał się dopóki nie przyłapałam na gorącym uczynku. Z telefonem jest nierozłączny . Trzyma go pod poduszką jak śpi .chciałam odejść ale są dzieci ...?

Katarzyna Bracław Jako detektyw nie mogę Pani pomóc w dostępie do telefonu męża. Jeśli mąż zacznie wychodzić na spotkania, lub po prostu znikać z domu wtedy proponuje obserwacje. A gdzie najlepiej zamontować lokalizator i czy samemu da się to zrobić

Katarzyna Bracław Oczywiście, że da się to zrobić samemu. Lokalizatory wyposażone są w silne magnesy. Sprzedaż lokalizatorów jest legalna. Można je zamontować w samochodzie, który jest wspólny (majątkowa wspólność małżeńska). Można je zamontować, albo do podwozia, albo w bagażniku w miejscu niewidocznym (w zestawie naprawczym, albo przy kole dojazdowym). Jak poradzić sobie ze zdradą partnera? Mamy 7 miesięczne dziecko, dwa miesiące temu dowiedziałam się że partner mnie zdradził postanowiłam dać nam szanse ale jest mi bardzo ciężko, codziennie myślę o jego zdradzie i nie potrafię jemu wybaczyć, jestem wykończona psychicznie...

Katarzyna Bracław Poradzenie sobie ze zdradą jest trudne dlatego warto skontaktować się ze specjalistą. W Pani sytuacji proponuję wizytę o psychologa, lub terapie małżeńską, którzy pomogą uporać się z problemem. Trzymam kciuki! W jaki sposób można potwierdzić przypuszczenia o niewierności, nie angażując detektywa? Poza klasycznym sprawdzaniem telefonu.

Katarzyna Bracław Trzeba obserwować zachowanie męża. Często widać to po zmianie zachowania np. jeśli bardzo pilnuje telefonu, założył hasło, lub je zmienił, a wcześniej tego nie robił to może to być sygnał, że chce coś ukryć. Symptomem może tez być wyciszony telefon, który sprawia, że nie słychać przychodzących powiadomień. Niepokój powinny też wzbudzić wieczorne, lub weekendowe wyjścia, których wcześniej nie było Witam. Zona od rana do wiecxora siedzi na telefonie. Twierdzi ze pisze z rodzina /kolezankami z pravy. Non stop poki nie uśnie. Wiecej nic sie nie dzieje. Nie wychodzi nigdzie itd. Czy cos kombinuje czy jest uzalezniona od tel poprostu?

Katarzyna Bracław Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Jako detektyw nie mogę pomóc w dostępie do telefonu żony. Jeśli żona zacznie wychodzić na spotkania, lub po prostu znikać z domu wtedy proponuje obserwacje. Czy lokalizator jest dobrym pomysłem, by sprawdzić męża, który nas okłamuje?

Katarzyna Bracław Bardzo dobrym. Pokazuje prawdomówność i to czy odwiedzane miejsca są zgodne z tym co jest w rzeczywistości. Proszę pamiętać, że jedyny legalny sposób, aby to zrobić to zamontowanie go w samochodzie, który jest wspólny (majątkowa wspólność małżeńska). Jak rozpoznać, że mąż mnie zdradza?

Katarzyna Bracław Widać to po zmianie zachowania męża np. jeśli bardzo pilnuje telefonu, założył hasło, lub je zmienił, a wcześniej tego nie robił to może to być sygnał, że chce coś ukryć. Symptomem może tez być wyciszony telefon, który sprawia, że nie słychać przychodzących powiadomień. Niepokój powinny też wzbudzić wieczorne, lub weekendowe wyjścia, których wcześniej nie było. Czy ktoś, kto zdradził, zrobi to ponownie? Jakie jest Pani doświadczenie?

Katarzyna Bracław Zazwyczaj niestety tak. Często przychodzą do nas osoby, które wybaczyły zdradę, a ona się powtórzyła. Co jeśli okaże się, że partner jednak mnie nie zdradza, ale po takich oskarżeniach straci do mnie zaufanie?

Katarzyna Bracław To wszystko zależy od tego jakie ma Pani podstawy do tych oskarżeń. Proponuje szczerą rozmowę z partnerem. Jak zacząć rozmowę, kiedy zauważę, że coś się zmieniło w naszym związku?

Katarzyna Bracław To zależy od tego jaka jest Państwa relacja. Nie potrafię odpowiedzieć na tak szczegółowe pytanie dotyczące Pani prywatnego życia. Jeśli potrzebuje Pani wsparcia przed tą rozmową proponuje kontakt z psychologiem. Witam, mój mąż mnie zdradza, przyłapałam go na gorącym uczynku. Twierdzi że już nie będzie się kontaktować z kochanką, wiem że kłamie ponieważ obserwuje jego bilingi. Jak mogę go jeszcze sprawdzić, wiem że kontaktuje się z nią przez WhatsApp (telefon ma na hasło i nie mam do niego dostępu) Gdzie mogę ukryć GPS w aucie by go nie znalazł?

Katarzyna Bracław Lokalizator można zamontować w samochodzie, który jest wspólny (majątkowa wspólność małżeńska). Można go przyczepić, albo do podwozia, albo umieścić w bagażniku w miejscu niewidocznym (w zestawie naprawczym, albo przy kole dojazdowym). Jako detektyw nie mogę Pani pomóc w dostępie do telefonu męża. Jeśli mąż zacznie wychodzić na spotkania, lub po prostu znikać z domu wtedy proponuje obserwacje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Cravetiger/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?