Związki i seks

Impreza po rozwodzie zamiast łez. Kontrowersyjne divorce party robi furorę wśród Polek

Związki i seks

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
A. Myśliwiec, A. Rogowska
Imprezy rozwodowe – święto zamiast łez
Imprezy rozwodowe – święto zamiast łezDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Organizatorki divorce party nie utożsamiają rozwodu z porażką. Koniec małżeństwa traktują jako okazję do świętowania i rozpoczęcia nowego, szczęśliwszego etapu życia. Dlatego po ostatniej rozprawie sądowej organizują huczne imprezy. Kontrowersyjny trend zyskuje na popularności również w Polsce. - Ja tego nie skonsultowałam z byłym mężem, ale nie miał już nic do gadania - wyznaje w materiale Dzień Dobry TVN Małgorzata Myrcik, eksmałżonka, która urządziła rozwodowe przyjęcie.

Divorce party - co to jest? Kto organizuje imprezy rozwodowe?

Rozstanie zazwyczaj kojarzone jest z cierpieniem i litrami wylanych łez. Polki jednak coraz częściej chcą przekuć to trudne doświadczenie w coś pozytywnego, dlatego koniec małżeństwa celebrują wśród przyjaciółek podczas profesjonalnie zorganizowanej imprezy rozwodowej zwanej divorce party.

- Mój rozwód trwał 2,5 roku. Tych spraw było 17, więc naprawdę nie wiedziałam, kiedy to się skończy. Z dziewczynami umówiłam się, że jak skończy się ten koszmar, musimy iść w miasto i tak też zrobiłyśmy. (...) Dla mnie to nie jest żadne piętno, że jestem rozwódką. Jestem najszczęśliwsza na świecie. Uważam, że powinno się celebrować to, że ma się nowe życie - twierdzi influencerka Patrycja Przychodna.

Małgorzata Myrcik świętowała rozwód huczniej niż samo wesele, przed którym nie organizowała nawet wieczoru panieńskiego. Aby nadrobić zaległości w imprezowaniu, urządziła divorce party. Poprosiła, by obecne na przyjęciu koleżanki były ubrane na biało. - Nie traktowałam rozwodu jako porażki, tylko jako nowe doświadczenie życiowe. Ja tego nie skonsultowałam z byłym mężem, ale już nie miał nic do gadania - opowiada rozwódka.

Atrakcje na divorce party. Zainteresowanie wśród rozwodników rośnie

Maciej Klocek jest aranżerem imprez ślubnych. Wedding planner dostosował się jednak do potrzeb rynku i od niedawna poszerzył swoją działalność o organizację uroczystości rozwodowych.

- 1 kwietnia postanowiliśmy sobie troszkę zażartować i wstawiliśmy post, że organizujemy imprezy rozwodowe. Reakcja ludzi była dla nas zaskakująca, bo bardzo mało osób skojarzyło, że to jest właśnie prima aprilis. I kilka par do nas napisało z zapytaniem, jakby miało to wyglądać - wspomina biznesmen.

O tym, czym jest w praktyce divorce party, przekonała się Anna Wróbel, uczestniczka "Ślubu od pierwszego wejrzenia", która tuż po zakończeniu emisji programu rozstała się z partnerem. Jako cukierniczka oferuje rozwódkom pięknie wykonane torty nawiązujące dekoracjami do eksmałżonka oraz do odzyskania wolności.

- Wykonując takie torty na imprezy rozwodowe, cieszę się, że mogę osłodzić te gorzkie wspomnienia. Królującym motywem jest symboliczna kula zerwana z nogi. (...) Sama zorganizowałam imprezę rozwodową, na której świetnie się bawiłam - wyznaje w materiale Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: A. Myśliwiec, A. Rogowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości