Styl życia

"Sztuka okazała się stabilną inwestycją w trudnych czasach". Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby zostać kolekcjonerem?

Styl życia


Przed nami wiosenna aukcja dzieł sztuki. Inaugurujące sezon wydarzenie odbędzie się 9 marca - w trosce o zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego - bez udziału publiczności. Jak będzie przebiegać licytacja? Jakie obrazy się na niej pojawią? O tym mówiła w naszym programie Iwona Büchner, prezes domu aukcyjnego Polswissart.

Wiosenna aukcja dzieł sztuki

Organizowane 9 marca o godz. 19:00 wydarzenie inauguruje tegoroczny sezon - składający się z 4 dużych aukcji. Jak się okazuje, w niepewnych gospodarczo czasach polska sztuka może z powodzeniem odgrywać rolę bezpiecznego miejsca dla inwestorów. W 2020 rynek odnotował wzrost o prawie 30 %, a rekordowy roczny obrót wyniósł 380 mln złotych.

W ostatnim roku pojawiło się dużo nowych klientów. Sztuka okazała się stabilną inwestycją w tych trudnych czasach. Ile trzeba mieć pieniędzy, by zacząć? Niewiele. Trzeba zacząć od tego, co się podoba

- wyjaśnia Iwona Büchner, prezes domu aukcyjnego Polswissart.

Przez to, że tyle dzieje się na rynku, dziś bardzo wiele ludzi obcuje ze sztuką i chce ją mieć. Zaczynamy gonić kraje, w których od lat się tak dzieje. Rosną więc ceny, a wraz z nimi pojawia się więcej białych kruków

- dodaje rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

Polswissart: jakie obrazy pojawią się na licytacji?

Kto wie, może wśród nas również kryją się przyszli kolekcjonerzy sztuki? Niestety, nie będziemy mogli wziąć w tym wydarzeniu udziału osobiście. Ze względu na pandemię koronawirusa aukcja zostanie przeprowadzona zdalnie. By w niej uczestniczyć, wystarczy zgłosić się telefonicznie. Obrazy będą licytowane online. Całość będzie relacjonowana na żywo, a streaming video zostanie udostępniony na stronie internetowej Domu Aukcyjnego Polswiss Art.

Na aukcji będzie można wylicytować prawdziwe perełki polskiej sztuki. Wśród nich znajdą się obrazy m.in. Józefa Mehoffera, Olgi Boznańskiej, Henryka Haydena, Wojciecha Fangora i Zdzisława Beksińskiego. Szczegóły poznasz z naszego wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Jak przygotować dom na bezpieczne dziecięce wspinaczki? "Nie zakazujmy, taka aktywność procentuje w przyszłości"

Głośny wywiad Oprah Winfrey z Meghan i księciem Harrym na antenie TVN24

Z Tybetu do Polski. Sonam urodziła się w namiocie, dziś studiuje medycynę: "Byłam silnym dzieckiem"

Autor: Ola Lipecka

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości