Styl życia

Jak wygląda praca w TVN24? "Naszą ambicją jest to, by w dalszym ciągu być głównym miejscem debaty publicznej"

Styl życia

Aktualizacja:

TVN24 świętuje 20. urodziny. Przy tej okazji Piotr Kraśko zabrał widzów Dzień Dobry Wakacje na Wiertniczą 166, gdzie znajduje się siedziba TVN Discovery. Jak wyglądają kulisy pracy w stacji informacyjnej? Od czego dziennikarze rozpoczynają dzień?

Stacja TVN24 - jak się zmieniła na przestrzeni lat?

Katarzyna Kolenda-Zaleska, Anita Werner i Piotr Marciniak od lat związani są ze stacją TVN24. W Dzień Dobry Wakacje wspominali swoje początki.

- Gdy przyszłam do TVN24, byliśmy w bardzo małym studiu po drugiej strony ulicy. Pokoiki były malusieńkie. Wszyscy gnieździliśmy się na kupie. Montowaliśmy nad głowami, a teraz proszę – pięknie - mówiła Katarzyna Kolenda-Zalewska, dziennikarka TVN24, wskazując na pomieszczenie.

- Ja wiem, że wczoraj, czyli 20 lat temu wyglądałem inaczej, bez tej brody, siwizny itd., ale wewnątrz tego nie czuję. Mam wrażenie, że dopiero przyszedłem i zacząłem tak naprawdę - stwierdził Piotr Marciniak.

Natomiast Anita Werner przypomniała przełomowe wydarzenie dla stacji. - Po starcie TVN24 pierwszym i kluczowym dla nas momentem był atak na World Trade Center. Myślę, że wtedy nasi widzowie zobaczyli, jaką to ma wartość, co robimy, jak to wygląda, kiedy jesteśmy z naszymi widzami non stop od rana do wieczora - podkreśliła dziennikarka.

Studio TVN24

W ostatnich latach do ekipy TVN24 dołączył Piotr Kraśko i to właśnie on oprowadził widzów Dzień Dobry Wakacje po studiu. - Pamiętam ten dzień. To było 5 lat, 2 miesiące i 2 tygodnie temu, kiedy po raz pierwszy szedłem tymi schodami na górę – opowiadał, kierując się w stronę studia.

- To jest geniusz kogoś, kto to wymyślił. Budujemy gigantyczne studio, które obudujemy właściwie ścianami i przezroczystym dachem – zaznaczył Piotr Kraśko, po czym pokazał centrum dowodzenia, czyli reżyserkę.

- Wszystkie sygnały z wozów transmisyjnych , które mamy rozrzucone po wielu różnych miejscach na świecie, trafiają tu i naciśnięcie jednego guzika sprawia, że przenosimy się z kontynentu na kontynent - tłumaczył krok po kroku.

Jak wygląda praca w TVN 24?

Większość dziennikarzy swój dzień zaczyna od kawy w domu i tzw. prasówki. Następnie przyjeżdżają na poranne kolegium , podczas którego omawiane są tematy i robiona jest "burza mózgów" . – Dużo tej pracy odbywa się też w głowie: po drodze, pod prysznicem, na spacerze. O tych tematach się cały czas myśli - przyznał Wojciech Bojanowski, dziennikarz TVN24.

Michał Samul, redaktor naczelny TVN24 przypomniał, że stacja od 20 lat tworzy "tysiące programów, setki tysięcy godzin wywiadów, newsów, które zmieniają świat, filmy dokumentalne, które są bardzo ważne dla społeczeństwa". Jak dodał, nie zamierzają na tym przestać. - Naszą ambicją jest to, by w dalszym ciągu być głównym miejscem debaty publicznej w tym kraju - zadeklarował.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Szczepienia na koronawirusa w Polsce – najnowsze dane z 18 lipca

Policja ujawniła, ile wypadków powodują pijani kierowcy. Statystyki są niepokojące

Obejście zakazu handlu w niedzielę będzie trudniejsze. Co może się zmienić?

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Bianka Zalewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości