Styl życia

Urodził się na Białorusi jako dziewczynka. Z powodu dyskryminacji wyjechał do Polski: "Tutaj jest mój dom"

Styl życia

Tim pochodzi z Białorusi, skąd wyjechał mając 17 lat. Opuścił ojczyznę ze względu na dyskryminację, której doświadczył po tym, jak postanowił zmienić płeć. Co robi w Polsce?

Dyskryminacja na Białorusi

- Zawsze podejrzewałem, że coś jest nie tak. Że nie do końca dobrze czuję się we własnym ciele – wskazuje Tim, który urodził się jako dziewczynka. - Moja seksualność przeszła długą drogę. Kiedy mieszkałem na Białorusi byłem dyskryminowany – dodaje.

W 2018 roku Tim przyjechał do Polski. Szybko znalazł pracę jako barber. - Ma w sobie magnetyzm , przyciąga wszystkich ludzi i w życiu prywatnym, i w zawodowym - podkreśla Magdalena Ewa Błaszczyk, wspólniczka i przyjaciółka Tima.

W salonie Tima zorganizowana została akcja "Bad hair day", w ramach której za darmo strzyżono uchodźców z Białorusi.

Polska nowym domem Timem

Tim przyznaje, że teraz to Polska jest jego domem. - Warszawa i Polska dały mi to, co nie dał mi żaden inny kraj. Dostałem obywatelstwo polskie. Tutaj jest mój dom. Tutaj zacząłem grać w piłkę, tutaj znalazłem przyjaciół. Codziennie się tutaj rozwijam – podkreśla.

Oprócz pracy i przyjaciół, Tim znalazł także miłość. - Potrafię z nim przepracować jakieś rzeczy, których z nikim wcześniej nie potrafiłam – mówi dziewczyna Tima, Marta.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Kamila Glińska

Reporter: Bianka Zalewska

Pozostałe wiadomości