transseksualizm

  transseksualizm

  Tim pochodzi z Białorusi, skąd wyjechał mając 17 lat. Opuścił ojczyznę ze względu na dyskryminację, której doświadczył po tym, jak postanowił zmienić płeć. Co robi w Polsce?

  Tożsamość płciowa jest elementem tożsamości społecznej. Termin ten odnosi się do psychologicznego i kulturowego obrazu płci, z którym utożsamia się dana jednostka. Tożsamość płciowa wiąże się z wyobrażeniem danej osoby w stricte społecznych i kulturowych aspektach.

  Do Wrocławia, na tegoroczny American Film Festival, przyjechała amerykańska aktorka Rosanna Arquette. Doskonale Wam znana z takich filmów jak np.: Wielki błękit, Silverado, Nowojorskie opowieści czy Rozpaczliwie poszukując Susan. Którą ze swoich filmowych kreacji wspomina najlepiej? Czy, gdyby mogła raz jeszcze dokonać wyboru zawodowej drogi, wybrałaby show-biznes? Okazuje się, że babcia Rosanny Arquette była Polką. Panieńskie nazwisko jej matki brzmi: Nowak. Dziennikarzowi Marcinowi Sawickiemu opowiedziała o swojej transseksualnej siostrze, która zmarła rok temu i o fundacji jej imienia, którą założyła razem z rodziną.

  Bruce Jenner był trzykrotnie żonaty, ma 6 dzieci i jak się okazało, był bardzo nieszczęśliwy w swojej skórze... O tym, z jakimi problemami borykają się, na co dzień, osoby transseksualne opowiedziały nam kobiety, które urodziły się w męskich ciałach: Edyta Baker i Monika McPerscon.

  Jacek Grudkowski urodził się kobietą, jednak był z tego powodu nieszczęśliwy, co doprowadziło go do prób samobójczych. Za każdym razem ratował go syn Paweł. W końcu Jacek zdecydował się na szczerą rozmowę z synem i zmianę płci. Obu panów gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Pawła Nowakowskiego spytaliśmy, ile potrzebował czasu, by się oswoić z nową sytuacją? Jak reagowali jego rówieśnicy? Czy Jacek jako matka różnił się od Jacka - ojca?