45-letni milioner chce mieć ciało 18-latka. "Średnio organy odmłodzono na razie o pięć lat"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Ciekawy przypadek Bryana Johnsona
Ciekawy przypadek Bryana JohnsonaDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Bryan Johnson ma 45 lat i jest milionerem. Z pomocą lekarzy chce odzyskać młodzieńczy wigor i ponownie cieszyć się ciałem osiemnastolatka. Czy odwrócenie procesu starzenia się organizmu jest możliwe? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.

Milioner chce mieć znowu 18 lat

Bryan Johnson jest przedsiębiorcą z branży biotechnologicznej. 45-latek postanowił obniżyć swój wiek biologiczny, czyli zmniejszyć wiek biologiczny każdego organu o 25 proc. -

- Robi to poprzez dietę i ćwiczenia fizyczne, czyli nie przez modyfikację DNA. Dietę, czyli 1 977 kalorii, przed snem (zakłada na) 2 godziny okulary, które blokują światło niebieskie, które emitują m.in. telefony komórkowe - tłumaczył w Dzień Dobry TVN Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.

Dodatkowo milioner ma wykonywanych wiele badań, m.in. gastroskopię, kolonoskopię i ultrasonografię. Wszystko po to, żeby na bieżąco kontrolować postępy w odmładzaniu.

- Oczywiście ćwiczenia [...] 3 razy w tygodniu po godzinie, intensywny trening - wyliczał nasz rozmówca. Warto dodać, że eksperyment trwa od roku, a nad zdrowiem mężczyzny czuwa aż 30 lekarzy.  

Odmładzanie organizmu - jak naukowcy pochodzą do tego eksperymentu?

Wielu badaczy ma krytyczny stosunek do tego, co robi Bryan Johnson. Ich zdaniem mężczyzna nie proponuje niczego nowego.

- Dieta i sport wpływają bardzo korzystnie na stan zdrowia. Natomiast on nie modyfikuje swojego wieku biologicznego wskutek terapii genetycznej. Obecnie jesteśmy zdolni do tego, żeby dokonywać modyfikacji DNA - podkreślił dr Kawecki.

Dawniej przeprowadzono eksperyment na myszach. Chorowały one na schorzenie, które przyspieszało proces starzenia się organizmu.

- Dokonano takiej okresowej symulacji DNA po to, żeby komórki [...] wróciły do poziomu komórek macierzystych, czyli do okresu embrionalnego i udało się w przypadku myszy. Rzeczywiście odmłodzono biologicznie, genetycznie wiek myszy - przyznał gość Dzień Dobry TVN.

Co ciekawe, w przypadku 45-latka zastosowana przez niego metoda również okazała się skuteczna. Zgodnie z deklaracjami lekarzy jego organy odmłodziły się od 8 do 15 lat. - Najmłodsze ma podobno serce - osiemnastolatka, [...] średnio organy odmłodzono na razie o pięć lat - dodał specjalista.

Czy istnieją jakieś terapie odmłodzeniowe? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości