Styl życia

Szalony dentysta. Ten stomatolog jeździ po świecie, by nieść pomoc

Styl życia

Studia medycznie nie należą do najłatwiejszych. Niesienie pomocy potrzebującym bywa wyczerpujące, ale i satysfakcjonujące. Czy praca lekarza musi być nudna? O tym, jak połączyć pasję z pracą pokazał szalony dentysta Michał.

Historia Michała jest dość szalona. Młody dentysta korzysta z życia i realizuje każdy swój pomysł na egzotyczną podróż. Wyjazdy mają nie tylko wartość turystyczną, ale przede wszystkim naukowo- dydaktyczną.

Jak dentysta rozpoczął przygodę z podróżami?

Michał wyruszył w podróż dzięki koledze, który powiedział mu o sytuacji w Nepalu. Panowie razem zorganizowali swój pierwszy wyjazd.

Mając na uwadze nasze niewielkie doświadczenie, zachęciliśmy wielu lekarzy z całej Polski, dużo starszych, z większym doświadczeniem, żeby wzięli z nami udział.

- przyznał jeden z lekarzy.

Na pierwszą wyprawę udały się 23 osoby, dzięki którym udało się pomóc 1500 potrzebującym. Pozytywny odzew zapoczątkował kolejne wyjazdy. Zorganizowano już m.in. wyjazdy na Jamajkę.

Opieka stomatologiczna w Nepalu

Opieka medyczna w miejscach, do których jeździ bohater reportażu, jest na niskim poziomie. Jak się okazało, mieszkańcy Nepalu ciepią na starcia zębów spowodowane jedzeniem kości. Często rodziny nie mają szczoteczek do zębów i nie dbają odpowiednio o higienę jamy ustnej. Co więcej, u wielu osób wykryto też nowotwory.

Byliśmy nastawieni na zaniedbania, ale to, co zobaczyliśmy, zszokowało nas.

- przyznał stomatolog.

Zobacz też:

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości