Styl życia

Sportowcy są poddani ogromnej presji. Narzeczona Tadeusza Michalika: "Dom jest odskocznią, stara się nie rozmawiać o tym"

Styl życia

Igrzyska w Tokio przeszły do historii. Tadeusz Michalik i Paweł Fajdek wrócili z brązowymi medalami, z których dumna jest cała Polska. O sukcesie, wyrzeczeniach i karierze porozmawialiśmy ze sportowcami oraz ich bliskimi: Pauliną Trawińską, narzeczoną zapaśnika, Moniką Michalik, brązową medalistką w Rio i trenerem Szymonem Ziółkowskim.

Paweł Fajdek o presji w Tokio

Cała Polska śledziła poczynania w Tokio i trzymała kciuki za sportowców. Z jednej strony to wielka motywacja, a z drugiej olbrzymia presja. Paweł Fajdek, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio w rzucie młotem, w studiu Dzień Dobry TVN przyznał, że obok radości z osiągniętego wyniku, poczuł ulgę.

- Odetchnąłem, bo nie będzie już tych emocji, złych artykułów, wywołania niepotrzebnej presji, stwarzania oczekiwań, które są nie na miejscu i zasiewania ziaren niepokoju. To w pewnym momencie przerodziło się w taką pewność, że jak zdobędzie medal, to "ok, ale pewnie i tak spierni..." - wyjawił.

Szymon Ziółkowski, złoty medalista Igrzysk w Sydney, a obecnie trener Pawła całą imprezę sportową starał się zachować olimpijski spokój i obserwował swojego zawodnika z trybun w czarnych okularach, za którymi chował emocje.

Tadeusz Michalik i Paulina Trawińska biorą ślub

Tadeusz Michalik, podobnie jak Paweł Fajdek, również czuł presję. Przypomnijmy, że rok temu w Dzień Dobry TVN mówił, że marzy o olimpijskim krążku i dorównaniu swojej utytułowanej siostrze Monice Michalik, która trzymała kciuki za brata.

- Nigdy wcześniej nie rywalizowaliśmy o to, kto jest lepszy. Cieszyłam się z każdego wyniku brata, czy wychodziło mu, czy nie. Zawsze byłam z nim na dobre i na złe. Wierzyłam w to, że pojedzie na Igrzyska i zdobędzie ten medal. No i zdobył ten medal. Jestem chyba najszczęśliwszą siostrą na świecie - podkreśliła brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio w zapasach.

Za zapaśnika nie tylko siostra trzymała kciuki, ale i Paulina Trawińska, z którą bierze ślub w przyszłym tygodniu. Narzeczona Tadeusza przyznała, że po przegranej walce w Tokio długo z nim rozmawiała. Natomiast w domu raczej unikają takich tematów. - On w domu raczej tego nie pokazuje. Dom jest jego odskocznią, stara się nie rozmawiać o tym. Po tylu latach nauczyłam się - kiedy chce, to mówi. Jeśli nie chce, to nie męczę go pytaniami - podkreśliła.

Tadeusz Michalik wyjaśnił, że przed zawodami stara się nie słuchać rad. - Sam sobie w głowie wszystko układam. Im mniej ktoś mówi, tym lepiej się czuje. I mój team o tym wiedział. Mają być koło mnie i po prostu stać – mówił.

Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Zobacz także:

Anita Włodarczyk o planach na przyszłość: "Przyjdzie czas na to, że założę rodzinę i będę osobą szczęśliwą"

Jak Wojciech Nowicki uczcił zdobycie złotego medalu w Tokio? "Zachowałem olimpijski spokój"

Kto wysadził blok w Bielsku-Białej? Zapadł wyrok. Skazany: "Poziom absurdu zwala mnie z nóg"

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości