Ślub i wesele

Tworzy najlepsze filmy ślubne. "Wszystko zaczęło się od naszej miłości"

Ślub i wesele

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Anna Lurka została uznana za najlepszą na świecie montażystkę filmów ślubnych w prestiżowym konkursie WEVA. Jak podkreśla, kocha swoją pracę, którą wykonuje razem z mężem. O szczegółach opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Anna Lurka tworzy najlepsze filmy ślubne

Anna Lurka została uznana za najlepszą montażystkę filmów ślubnych w konkursie WEVA. - Filmy ślubne w Polsce są naprawdę na wysokim poziomie, ale tak się szczęśliwie złożyło, że te filmy robię, nieskromnie powiem, chyba piękne. Zostały wyróżnione w Polsce i na świecie, co bardzo mnie cieszy - przyznała w Dzień Dobry TVN.

Pracuje razem z mężem, który jest fotografem. To właśnie dzięki niemu zajęła się tworzeniem filmów ślubnych.

- Ta jego pasja szybko stała się moją pasją. Miłość do filmu przyszła właściwie bardzo naturalnie. [...] Wcześniej studiowałam inżynierię akustyczną, inżynierię dźwięku. Więc miałam trochę więcej wspólnego z dźwiękiem. Ale tak wyszło, że zakochałam się w filmie - wspominała.

Anna Lurka najlepsza montażystką filmów ślubnych

- Pracujemy razem, jesteśmy razem dzień w dzień. To jest wyzwanie. Trzeba się siebie nauczyć nawzajem, nauczyć się ze sobą pracować - mówiła. Ich współpraca tak naprawdę zaczęła się od miłości. - Gdy poznawałam swojego męża chciałam, żeby ktoś nas w tej chwili zatrzymał, zapisał, zapamiętał, jak piękne jest to zakochanie się, że bardzo chciałam robić to dla innych ludzi - opowiadała montażystka.

Jak zdradziła, ich własny ślub nakręcił wujek. Jednak film ze ślubu do tej pory nie został zmontowany. - A było to sześć lat temu - dodała.

Do tej pory nakręciła blisko 200 filmów. - Filmów jest dużo. Kochamy tę pracę. Z każdym filmem przeżywamy inną historię, poznajemy innych ludzi - mówiła. Za co jeszcze kocha swoją pracę? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości