Zespół Placebo wraca po latach. Nowa płyta będzie poświęcona osobom LGBT

Co nowego w show-biznesie?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Brytyjski zespół Placebo wraca po latach z ósmym albumem. Płyta jest już nagrana i gotowa, żeby ujrzeć światło dzienne. W programie Dzień Dobry TVN, jako jedyna telewizja w Europie, pokazaliśmy fragment najnowszego utworu "Beautiful James".

Zespół Placebo wraca po latach

Najnowsza płyta zespołu Placebo prawdopodobnie będzie poświęcona osobom LGBT. Gdy ukaże się krążek i cały nowy singiel "Beautiful James", dowiemy się kim jest tajemniczy James. Okazuje się, że najpierw powstał tytuł tego utworu, a dopiero później piosenka.

- 20 lat temu, kiedy Placebo pojawiło się na rynku, było pierwszym z takich zespołów mocno akcentujących ten temat (LGBT przyp. red.) - powiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

Radiowa stacja BBC puściła utwór dzisiaj w nocy jako pierwsza, a Dzień Dobry TVN jako pierwsze w Europie.

Zespół Placebo - historia

Zespół Placebo został założony w 1994 roku w Londynie. Został założony przez Briana Molko i Stefana Olsdala, a dołączył do nich Steve Hewitt. Ich pierwszy album pojawił się na rynku muzycznym dwa lata później. W Wielkiej Brytanii i we Francji pokrył się platyną.

W 2013 roku wydali ostatnią płytę. Wcześniej odszedł Hewitt, a jego miejsce zajął Steve Forrest. Jednak i on nie zagrzał długo miejsca w tej formacji. Teraz zespół jest duetem. W mediach społecznościowych poinformowali, że wracają z płytą, a także zaczęli planować trasę koncertową. Z pierwszych doniesień wynika, że chcą dzielić się swoją muzyką na żywo w trakcie występów na żywo.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kamiński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości