Styl życia

Tworzą muzykę inspirowaną przyrodą. "To stan zjednoczenia się z naturą"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Arkadiusz Gdula
Muzyka inspirowana naturą
Dzień Dobry TVNMuzyka inspirowana naturą

Piotr Rosiński i Piotr Piznal poznali się kilka lat temu podczas ekstremalnych spływów kajakowych. Obu zafascynowała przyroda i to tak bardzo, że pierwszy zajął się muzyką, a drugi zdjęciami i filmem, które powstają w czasie ich wspólnych wypraw.

Muzyka inspirowana naturą

Tworzą razem filmy i muzykę, które inspirowane są dźwiękami natury, a dokładnie zwierząt oraz roślin. Niekiedy rejestrują również te, które są efektem działania człowieka.

- Szum wiatru może nadawać fajny rytm muzyczny czy np. bąk, który ma bardzo niskie tony i jeżeli go nagramy z bardzo bliskiej odległości to on nada nam basy odpowiednie - powiedział Piotr Rosiński.

- Dźwięki natury powstają w miejscach, w których robimy zdjęcia. To jest wszystko połączone. Staramy się przekazać tą naszą pracą w zasadzie całość, co my widzieliśmy, co my czuliśmy, co my słyszeliśmy - dodał Piotr Piznal.

Okazuje się, że pewne miejsca fotografowane czy nagrywane o odpowiedniej porze dnia, w odpowiednim świetle wyglądają niezwykle. Wiele osób nie wierzyło, że z tak niepozornych krajobrazów, które wielu ich bliskich mija niemal codziennie można wydobyć takie piękno.

Jak tworzą filmy i zdjęci?

Żeby zrobić najlepsze ujęcia czy zarejestrować najbardziej naturalny dźwięk wychodzą do lasu czy na łąkę w nocy. Zostają tam do rana, bo wtedy można też uchwycić budzącą się do życia przyrodę. Muszą być absolutnie bezszelestni.

- To stan zjednoczenia się z naturą. Zdarzyło się nam wiele razy osiągnąć ten stan i to jest naprawdę coś niesamowitego - powiedział jeden z nich.

Piotr Rosiński i Piotr Piznal chcieli wydać płytę z dźwiękami z Dolnej Odry i album ukazujący jej piękno. Ten pomysł spodobał się wielu osobom, które postanowiły pomóc zebrać im odpowiednią kwotę na wyprodukowanie materiału w dosłownie kilka dni.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Arkadiusz Gdula

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości