Podróże

Michał Cessanis na tropie Federico Felliniego. Co warto zobaczyć w Rimini?

Podróże

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Marek Zieliński, Michał Cessanis
Do zobaczenia w Rimini

Rimini to najpopularniejszy kurort we Włoszech. Jednak oprócz pięknej plaży i słynnego parku rozrywki, to włoskie miasteczko ma dużo więcej do zaoferowania. Gdzie warto skierować swoje kroki sprawdził Michał Cessanis.

Atrakcje turystyczne Rimini

Mówiąc o tym miasteczku nie sposób nie wspomnieć o Federico Fellinim, który urodził się w kurorcie nad Adriatykiem. Zwiedzanie można rozpocząć od luksusowego hotelu "Il Grand", w którym przyszły reżyser podglądał eleganckich gości, marząc o światowym życiu. Jako uznany reżyser Fellini bywał w jego pięknych wnętrzach wielokrotnie.

- Miał zawsze bardzo ładny pokój, apartament na trzecim piętrze - mówi dyrektor hotelu, Claudio Anguilli. - Mieliśmy dla niego przygotowany zawsze ten sam pokój, numer 315. To luksusowy apartament. Ma ponad 70 metrów. Jest bardzo popularny, więc teraz jest zajęty. Fellini bywał tu oficjalnie, ale przyjeżdżał też prywatnie, meldował się pod fałszywym nazwiskiem, ale nie możemy go zdradzać. Nadal jest to tajemnica - dodaje.

Wędrówkę śladami Felliniego warto wzbogacić wizytą w kinie Fulgor, gdzie mały Federico oglądał pierwsze produkcje.

- Był bardzo dobrym rysownikiem, tworzył karykatury aktorów, których widział w filmach - wyjaśnia przewodniczka Monia Magalotti. - Dyrektor kina wykorzystał te obrazki jako plakaty. W zamian za to młody Fellini mógł za darmo oglądać filmy.

Okolice Rimini

Prawdziwe, kameralne Włochy można odnaleźć w Borgo San Guliano. To niewielka wioska rybacka dziś stała się częścią Rimini. Na kolorowych ścianach domów aż roi się od murali nawiązujących do twórczości Felliniego. Okolica była niegdyś zamieszkana głównie przez rybaków i dorożkarzy, a o profesji mieszkańców informowała tabliczka z obrazkiem przy drzwiach domu.

To dobre miejsce, by poczuć klimat prawdziwych Włoch. Koniecznie nad filiżanką aromatycznego espresso.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Marek Zieliński, Michał Cessanis

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości