Styl życia

Klaudia tworzy miniaturowe wnętrza w ramkach i lampionach. To prawdziwe dzieła sztuki

Styl życia

Autor:
Martyna
Trębacz
Miniaturowe wnętrza w ramkach i lampionach
Dzień Dobry TVNMiniaturowe wnętrza w ramkach i lampionach

Klaudia od dziecka kochała rękodzieło i samodzielnie tworzyła dla swoich bliskich najróżniejsze ozdoby. W pewnym momencie hobby stało się także pracą. Kobieta tworzy miniaturowe wnętrza w lampionach i ramkach, które odwzorowuje na podstawie zdjęć od swoich klientów. W zależności od okazji dostaje prośby o wykonanie wnętrza pokoju dziecięcego, sypialni, pokoju babci, a nawet… pociągu. Skąd pomysł na tworzenie małych dzieł sztuki i jak one wyglądają?

Niezwykła pasja Klaudii 

Klaudia Lasota-Ormianin od dzieciństwa uwielbiała rękodzieło i chętnie wykonywała ozdoby, którymi później obdarowywała swoich bliskich. Nie od zawsze wiązała z tym swoją przyszłość. Dopiero, gdy zastanawiała się nad prezentem dla kuzynki z okazji narodzin dziecka, wpadła na pomysł, aby podarować samodzielnie wykonaną ozdobę. - Od zawsze lubiłam rękodzieło i obdarowywałam bliskich ręcznie robionymi ozdobami. I gdy na świat przyszedł synek mojej kuzynki, chciałam sprezentować coś wyjątkowego - czego nie schowa od razu do szuflady, co będzie pamiątką i dekoracją.

Zainteresowanie innych sprawiło, że kobieta postanowiła zająć się tym nie tylko hobbistycznie. Cztery lata temu założyła konto w mediach społecznościowych, gdzie prezentuje swoje prace. Od tego czasu Klaudia zajmuje się tworzeniem miniaturowych wnętrz w ramkach i lampionach na zamówienie. Jak wygląda procedura? - Dostaję zdjęcia od zamawiających np. pokoju, salonu czy pokoju dziecięcego i na ich podstawie robię miniatury. Staram się odzwierciedlić meble, dekoracje.

Dzieła, które wykonała, spotykają się z uznaniem i podziwem. - Dostaję same pozytywne komentarze, co mnie niezmiernie cieszy – mówiła Klaudia.

Jedną z prac, które prezentowała w studiu Dzień Dobry TVN była miniaturka pokoju babci, którą zamówiła wnuczka. - Każde zamówienie jest dla mnie nowym wyzwaniem, bo zawsze muszę szukać nowych możliwości. Jednym z trudniejszych był ten z pokojem babcinym – powiedziała.

Miniaturowe wnętrza w ramkach i lampionach – oryginalne zamówienia

Jak przyznaje Klaudia, najczęściej zgłaszają się do niej osoby, które szukają wyjątkowego prezentu na szczególne okazje. M.in. są to narodziny dziecka, rocznica ślubu czy podziękowania dla rodziców od nowożeńców. Jednym z najciekawszych, a zarazem najtrudniejszych zamówień było wykonanie przedziału pociągu. - Jednym z najoryginalniejszych było zamówienie dla pana kolejarza na 60. urodziny przedziału pociągu, gdzie były walizki, ulubione książki – powiedziała Klaudia.

Do wykonania miniaturowych dzieł kobieta korzysta z najróżniejszych materiałów. Często okazuje się, że te z pozoru nieprzydatne, nagle znajdują nowe zastosowanie. - Używam przeróżnych materiałów, czasami nawet takich wydawałoby się niepotrzebnych. Ale ja zanim coś spiszę na straty zawsze oglądam z każdej strony, czy może mi się to jeszcze przydać i szukam nowych funkcji i zastosowań – mówiła Klaudia.

Zobacz także:

Autor:Martyna Trębacz

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości