Styl życia

Dziewięciolatek odnosi sukcesy w kartingu. Jak zaczęła się jego przygoda ze sportami motorowymi?

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
A. Zjawińska, Ł. Zagórski
Mały rajdowiec o wielkich zdolnościach
Mały rajdowiec o wielkich zdolnościachDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Borys Piotrowski ma zaledwie dziewięć lat, a już może poszczycić się kilkoma udanymi sezonami w kartingu. Młody kierowca rajdowy chętnie zasiada za kierownicą gokarta, ale dysponuje też własnym samochodem o mocy 180kM. W Dzień Dobry TVN utalentowany dziewięciolatek i jego rodzice opowiedzieli o swojej fascynacji sportami motorowymi.

Borys Piotrowski - dziewięcioletni mistrz kierownicy

Borys Piotrowski jest uczniem trzeciej klasy szkoły podstawowej i już od sześciu lat z sukcesami spełnia się jako kierowca rajdowy. Chłopiec bierze udział w zawodach kartingowych, przysparzając tym samym powodów do dumy rodzicom.

- Zaczęło się ode mnie, bo ja zacząłem jeździć w rajdach (...). Wszędzie z nami jeździł, kibicował. W wieku trzech lat postanowiliśmy mu kupić gokarta - zdradził tata Borysa, Ariel Piotrowski.

Borys Piotrowski i jego sportowa pasja

Borys Piotrowski doskonale radzi sobie za kierownicą gokarta, ale potrafi też prowadzić prawdziwy samochód rajdowy o mocy 180 kM. Dziewięciolatek otrzymał auto w prezencie od rodziców. Dzięki temu może doskonalić swoje umiejętności przez cały rok.

- Przystosowaliśmy wszystko pod niego. W zimie nie ma kartingu, a na czymś trzeba trenować - podsumował Ariel Piotrowski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: A. Zjawińska, Ł. Zagórski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości