gokarty

  gokarty

  Ola wybrała się ze znajomymi na tor kartingowy. Niestety podczas jazdy gokartem doszło do wypadku. Szalik, którym była owinięta dziewczyna wkręcił się w tylną oś pojazdu i zacisnął na jej szyi. Ola straciła przytomność. Lekarze, którzy się nią zajęli podejrzewali, że dziewczyna nie będzie chodzić i samodzielnie oddychać. Na szczęście prognozy się nie sprawdziły - Ola oddycha bez maszyny, a czucie w rękach powraca. Marzy, by stanąć na nogi.

  To była miłość od pierwszego okrążenia. Olivier Janiak spotkał się z Gosią Rdest, która jest profesjonalnym kierowcą gokartów. Jak zaczęła się jej kariera? Dlaczego staje w szranki tylko z mężczyznami? I jak przygotowuje się do wyścigów?

  Agata Załęcka jest aktorką i miłośniczką aktywności, które wywołują przypływ adrenaliny. Zalicza się do nich jazda gokartem. Jakie jest jej największe osiągnięcie za kierownicą? Co daje jej rywalizacja? Czy o aktorstwie marzyła od dzieciństwa? Z Agatą Załęcką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Panie rywalizowały na torze kartingowy. Która wygrała wyścig?

  To miał być sympatyczny wypad na gokarty. 18-letnia wtedy Sandra Karaś wybrała się na tor ze znajomymi. Doszło jednak do tragicznego wypadku. Sandra najechała na pustego gokarta, odbiła się od niego, uderzyła w ścianę z blachy, przebiła ją i spadła pięć metrów na niższe piętro hali. Lekarze nie dawali nastolatce szans na powrót do normalnego życia. Dzięki mamie, Małgorzacie Smolińskiej, która zrezygnowała z pracy, by opiekować się córką i własnemu samozaparciu dziś weszła do Dzień Dobry TVN na własnych nogach. Mama, spytana o to, jak znalazła w sobie siłę, by tak mocno wspierać córkę odpowiedziała: "Musiałam podjąć walkę razem z nią".

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy Natalię Kowalską, kierowcę wyścigowego oraz jej podopiecznych. Czy ten sport jest rzeczywiście niebezpieczny? Co czują rodzice, kiedy ich dzieciaki pędzą na torze wyścigowym z prędkością ponad 100 km/? Czy podczas treningów zdarzają się wypadki? Jakie trzeba spełnić warunki, by zostać kierowcą rajdowym?

  Wygląda na to, że Robert Kubica będzie miał godnego następcę. To 10-letni Mateusz Lenart z powodzeniem ściga się na torach kartingowych. Niedawno wygrał Mistrzostwa Europy. Młodego mistrza, jego rodziców - Joannę i Marcina Lenartów oraz siostrę Lenę gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Mateusz powiedział nam, co "kręci go" w gokartach. Jakie umiejętności, zdobyte podczas treningów, wykorzystuje w szkole? Czy jazda na gokartach to drogi sport?

  Przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 12 lat. Wszystko zaczęło się od gokartów. Zobaczcie, jak do wyścigów przygotowuje się Aleksander Bosak.