Maksymilian Pawełczak, chociaż jeszcze nie skończył 13 lat, ma już na swoim koncie mnóstwo motocyklowych sukcesów. O tym, jak osiągnął mistrzostwo świata w żużlu, opowiedział w rozmowie z Agatą Zjawińską w Dzień Dobry TVN.
Nastoletni mistrz
Maksymilian Pawełczak to młody żużlowiec, który w pięknym stylu, na torze w Pardubicach, sięgnął po mistrzostwo świata w mini żużlu zgarniając 15 punktów z 15 możliwych. Chłopak jest jednym z największych talentów Polonii Bydgoszcz.
- Na zawodach trzeba jechać jak najszybciej, zdobyć jak najwięcej punktów, co mi się udało w Pardubicach. Mam nadzieję, że na innych zawodach będzie podobnie. Jest to duży sukces dla mnie, sam się bardzo zdziwiłem jak go zdobyłem, ale jestem bardzo z tego zadowolony. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie na większej kategorii będzie podobnie - z dumą mówił młody mistrz.
Jakie plany ma Maksymilian Pawełczak?
Jak na wygranego przystało, Maks nie spoczywa na laurach. Już planuje kolejne etapy swojej sportowej kariery. Jakie stawia sobie cele?
- We wrześniu mam licencję, także zdać ją pomyślnie i zacząć startować w zawodach 250 do czego dążę - mówił krótko o swoich planach chłopak. - 250 to taka wyższa pojemność motocykla i to ty Krzysztof, tak jak teraz, będziesz się tym motocyklem opiekował - wyjaśniła Agata Zjawińska zwracając się do ojca Maksa. - Będę się starał, żeby ten motocykl był jak najlepiej przygotowany, żeby był na tip top i żeby Maks był też zadowolony, że ten sprzęt jest sprawny i, można powiedzieć, najszybszy - zapewnił mężczyzna.
Jakie niespodzianki spotkały Maksa Pawełczaka na torze podczas zwycięskich mistrzostw, dowiesz się z materiału wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Na czym polega korfball, czyli koedukacyjna gra zespołowa?
- Marsz Roberta Korzeniowskiego wyrazem solidarności z Ukrainą. "Pójdziemy razem, tu nie trzeba być sportowcem"
- Polacy pomagają młodym ukraińskim sportowcom. "Mamy świadomość, że mogą zostać u nas na dłużej"
Autor: Patrycja Sibilska
Reporter: Agata Zjawińska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN