Razem z Ukrainą

Marsz Roberta Korzeniowskiego wyrazem solidarności z Ukrainą. "Pójdziemy razem, tu nie trzeba być sportowcem"

Razem z Ukrainą

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Żenia Klimakin
Ukraińscy sportowcy – marsz dla Ukrainy
Ukraińscy sportowcy – marsz dla UkrainyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Wojna w Ukrainie poruszyła serca wielu osób. Najlepszym tego dowodem są szlachetne inicjatywy, które powstają z myślą o wsparciu naszych wschodnich sąsiadów. Marsz zorganizowany w Warszawie przez Roberta Korzeniowskiego to kolejne wydarzenie, będące wyrazem solidarności z obywatelami dotkniętego rosyjską agresją kraju. W Dzień Dobry TVN wybitny sportowiec opowiedział o kulisach wyjątkowego projektu.

Marsz dla Ukrainy - wyjątkowa inicjatywa Roberta Korzeniowskiego

W odpowiedzi na wstrząsające doniesienia płynące zza naszej wschodniej granicy, Robert Korzeniowski postanowił zorganizować wyjątkowe spotkanie na warszawskiej Pradze. Mistrz olimpijski zaprosił do wspólnego marszu ukraińskich sportowców oraz osoby pragnące wyrazić solidarność z dotkniętym rosyjską agresją narodem. W tym miejscu warto podkreślić, że uznany sportowiec kilka lat temu zaangażował się w równie ważny projekt. Poprowadził wtedy bieg do ukraińskiej stolicy.

Ukraina

Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Sport łączy. Wtedy biegliśmy do Kijowa na Majdan. Dzisiaj Ukraina potrzebuje wsparcia politycznego, militarnego, ale tak samo ci uchodźcy, którzy są z nami tutaj w Polsce, potrzebują normalnego życia. Potrzebują możliwości pokazania, że są sportowcami, są trenerami, mogą być nauczycielami, mogą pracować z ukraińskimi dziećmi, mogą myśleć o tym, że będą startować i reprezentować Ukrainę w mistrzostwach świata. My chcemy na to zwrócić uwagę - zauważył organizator Marszu dla Ukrainy. Podkreślił też, że osoby pragnące wesprzeć szlachetną inicjatywę będą musiały pokonać dystans 1000 metrów.

- Wszyscy, którzy pójdą dzisiaj, mają tysiąc powodów, żeby zrobić tysiąc kroków i być razem z Ukraińcami. Wystartujemy na 1 kilometr, to jest niewiele i bardzo wiele. Pójdziemy razem, tu nie trzeba być sportowcem (...). Na końcu będzie można otrzymać medal - zapewnił Robert Korzeniowski.

Ukraińscy sportowcy o marszu Roberta Korzenioweskiego

W marszu zorganizowanym przez Roberta Korzeniowskiego zdecydowali się wziąć udział sportowcy z Ukrainy. Wielu z nich postanowiło w ten sposób wyrazić emocje związane z niezwykle trudnymi doświadczeniami. Wyjątkowa inicjatywa skupiła na warszawskim stadionie osoby, które nie pozostają obojętne na okrucieństwo rosyjskiego najeźdźcy.

- Chyba nikt w Ukrainie nie czuje się teraz bezpiecznie, dlatego że cały czas są alarmy, cały czas się ukrywamy - stwierdziła Irina, która bez wahania zdecydowała się dołączyć do marszu. - Przyjechałam wesprzeć Ukrainę, żeby ludzie zobaczyli, że my się przyjaźnimy, że Polacy nas wspierają, dobrze nas odbierają - wyjaśniła mieszkanka Lwowa w Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Żenia Klimakin

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości