Sport i fitness

Na czym polega korfball, czyli koedukacyjna gra zespołowa?

Sport i fitness

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Robert Stockinger
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Korfball to koedukacyjny sport drużynowy, w którym punkty zdobywane są poprzez wrzucenie piłki do kosza znajdującego się na wysokim słupie. Jak wygląda rywalizacja pomiędzy kobietami i mężczyznami? Czy ta dyscyplina jest już popularna w Polsce? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN reprezentanci Polski Tamara Siemieniuk i Kamil Musialiński.

Na czym polega korfball?

Korfball to sport koedukacyjny. Kobiety i mężczyźni rywalizują ze sobą w jednej drużynie. - Na boisku jest ośmiu zawodników - 4 kobiety oraz 4 mężczyzn - wyjaśnia reprezentantka Polski Tamara Siemieniuk. - Są oni podzieleni na strefę atakujących i broniących - dodaje.

Jak się okazuje, zawodnicy mogą bronić tylko rywali tej samej płci. Wygrywa drużyna, która zdobywa więcej punktów w rzutach do kosza. - Każdy z nich jest za jeden punkt, niezależnie jakim sposobem i z jakiego dystansu go wykonamy - wyjaśnia reprezentantka.

Korfball - sport, który łączy ludzi

Trenowanie korfballu to świetny sposób na poznanie znajomych, przyjaciół, czy nawet partnera. Federacja organizuje różnego rodzaju wyjazdy pozwalające uczestnikom tworzyć nowe więzi np. poprzez wspólne treningi. Dyscyplina nie jest jeszcze bardzo popularna w Polsce, jednak istnieje duża szansa, że w przyszłości się to zmieni.

- Robimy eventy, szkolenia dla nauczycieli, żeby mogli wprowadzać korftball do polskich szkół - podkreśla reprezentant Polski Kamil Musialiński. Ponadto nasza drużyna może pochwalić się już imponującymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej. W tej chwili zajmuje 12 miejsce na 69 federacji. Oprócz tego zajęła 1 miejsce w mistrzostwach Europy Dywizji B.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości