kierowca rajdowy

  Borys Piotrowski ma zaledwie dziewięć lat, a już może poszczycić się kilkoma udanymi sezonami w kartingu. Młody kierowca rajdowy chętnie zasiada za kierownicą gokarta, ale dysponuje też własnym samochodem o mocy 180kM.

  Miłosz Szymanowski ma zaledwie 5 lat i jest kierowcą rajdowym. Swoją karierę rozpoczął od symulatorów, a dzisiaj jest w tej dziedzinie mistrzem.

  "Dzięki tacie nie zdobyłbym tych osiągnięć".

  "W końcu mam czas na realizację swoich pasji".

  Sobiesław Zasada to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych. Choć w styczniu obchodził 91. urodziny nie zamierza rezygnować ze swoje pasji. Kierowca wrócił właśnie z rajdu Safari. Skąd czerpie siłę do jazdy? Czy zamierza wystartować w kolejnych rajdach? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Macieja Wisławskiego nie trzeba przedstawić. Każdy miłośnik motoryzacji wie, że to jeden z najbardziej utytułowanych pilotów w Polsce. I kto by pomyślał, że swoją przygodę z rajdami, rozpoczął od... ogrodnictwa.

  Jakub Przygoński po raz kolejny wziął udział w Rajdzie Dakar i pobił własny rekord. Jak to jest przejechać przez pustynię? O swoim sukcesie i drodze, jaką pokonał - opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Magda Gessler wzięła udział w rajdzie jako... pilot rajdowy. Kierowcą samochodu był jej manager biznesowy Jacek Lotycz. Dlaczego zdecydowała się na udział w rajdzie i czy bała się przed startem? Temu rajdowi z bliska przyglądał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  O dzisiejszej pogodzie Bartek Jędrzejak opowiada z Pustyni Błędowskiej. Spotkał się tam z Rafałem Sonikiem. Kierowca rajdowy ćwiczy tam ostatnie szlify przed startem w Rajdzie Dakar. Kiedy wylatuje z Polski?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Hołowczyca, jednego z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kierowców rajdowych. Jak wygląda życie rajdowca po zakończeniu kariery? Czy nie zazdrości kolegom startu w zbliżającym się Rajdzie Dakar? Komu będzie kibicować? I jakie ma plany na Święta?

  Gościem Dzień Dobry TVN był kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz, który w swoim setnym starcie w karierze został mistrzem Europy i tym samym powtórzył sukces Sobiesława Zasady i Krzysztofa Hołowczyca. Jak zaczynał swoją karierę? Jak wygląda "furkoczące jelito"? Płakał na wieść o zdobyciu mistrzostwa Europy? Jak się "urywa" czas, aby zwyciężyć w rajdzie? Czy ma czas na życie prywatne? Zobaczcie, co Kajetan zaproponował Dorocie Wellman i Marcinowi Prokopowi.

  Rallycross to rodzaj wyścigów samochodowych, w których od tego sezonu w klasie LX Lites ścigają się Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski, zawodnicy Szkoły Mistrzów LOTTO – programu prowadzonego przez Totalizator Sportowy. Szkoła Mistrzów LOTTO to sportowe emocje, rywalizacja i radość wygrywania. To doświadczeni sportowcy z sukcesami na koncie i chęcią dzielenia się swoim doświadczeniem oraz ambitni młodzi ludzie z apetytem na sportowy sukces, otwarci na przygody i naukę płynącą ze współpracy z autorytetami. Szkołę Mistrzów LOTTO tworzą zespoły Mistrz i Uczeń: Krzysztof Hołowczyc, pełniący rolę Mistrza dzieli się doświadczeniem, podpowiada i wspiera swojego Ucznia – Martina Kaczmarskiego, który zaczyna karierę, szlifuje umiejętności i chce się uczyć od najlepszych.

  Prezenter Pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak dostał zielone światło i mógł towarzyszyć Robinowi Szustkowskiemu podczas treningu. Zawodowy kierowca rajdowy przygotowuje się właśnie do rajdu w Portugalii, ale to nie jego jedyne plany na najbliższą przyszłość. Co jeszcze zamierza zrobić? Jak zaczęła się jego przygoda z dużymi samochodami? Czego może sobie życzyć kierowca takiego pojazdu? Zobaczcie, czym Robin rozczarował damską część telewidzów.

  "Zarycz dla życia" to nazwa akcji promująca bezpieczeństwo na drogach. Polega ono na tym, że wyzwana osoba własnym głosem imituje ryczenie silnika. Jedną z osób, która została nominowana jest gość Dzień Dobry Wakacje kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Kto go nominował? Czy rzeczywiście w Europie Wschodniej jest większy problem z kierowcami jeżdżącymi pod wpływem alkoholu niż w Europie Zachodniej? Co otrzyma kierowca, który przyłączy się do akcji? Kogo Hołek nominował do ryknięcia? Zaryczał w naszym studiu?

  W miesiącu wielu młodych ludzi ma sporo wydatków - tych potrzebnych i tych mniej potrzebnych. Kiedy portfel robi się lekki, dzwonią po pomoc do rodziców. Niestety z oddaniem pieniędzy bywa już różnie. Czy rodzice powinni domagać się zwrotu pożyczki, czy udawać, że sprawy nie było? Czy w Polsce dzieci są zaradne? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: psycholog Joannę Heidtman i kierowcę rajdowego, ojca trzech córek Krzysztofa Hołowczyca.

  Krzysztof Hołowczyc kierowcą, a Antonii Huczyński pilotem! Znany kierowca rajdowy przewiózł Dziarskiego Dziadka po lodzie z prędkością 210 km/h! Czym Dziarski Dziadek zaskoczył Krzysztofa Hołowczyca? Czy bał się szybkiej jazdy? Za co Krzysztof Hołowczyc podziwia Antoniego Huczyńskiego? I czy planuje brać udział w Dakarze do późnej starości? Czy to, że Krzysztof Hołowczyc został niedawno dziadkiem zmieniło jego spojrzenie na życie?

  Artur Owczarek, Roman Popławski, Dagmara Kowalczyk, Rafał Ciepły i Tomasz Dargacz wzięli udział w jednym z najtrudniejszych rajdów na świecie. Rajd odbył się w Malezji. W głębi malezyjskiej dżungli, w porze monsunowej, walczyli z przyrodą i z samymi sobą. Robale, gady, błoto, brud i skrajne warunki higieniczne. Jak wygląda rajd w morderczych tropikach? W studiu Dzień Dobry TVN nasi goście opowiedzieli, jak przetrwać w warunkach ekstremalnych.

  W miniony weekend, w Mikołajkach, można było spotkać polskie i światowe gwiazdy sportów motorowych. W Rajdzie Polski, siódmej eliminacji Mistrzostw Świata, ścigali się m.in. Krzysztof Hołowczyc, Robert Kubica, Mikko Hirvonen czy Andreas Mikkelsen. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli kierowcy rajdowi: Bernardo Sousa, Hugo Magalhães oraz Łukasz Byśkiniewicz- reporter TVN Turbo i kierowca rajdowy.