Styl życia

Czym jest gaz rozweselający? Uczestnik "Milionerów" zmierzył się z pytaniem za 40 000 zł

Styl życia

Autor:
Milena
Jaworska

Osobie potraktowanej gazem rozweselającym podano hel, azot, podtlenek azotu czy dwutlenek węgla? Marcin Kożuszek z Wrocławia sięga po wygraną w "Milionerach". Czy poradzi sobie z odpowiedzią na wspomniane pytanie?

Marcin Kożuszek ponownie pojawił się w studiu "Milionerów". W poprzednim odcinku udało mu się poprawnie odpowiedzieć na trzy pytania. Do dalszej rozgrywki uczestnik przystąpił, mając w zanadrzu dwa koła ratunkowe: pytanie do publiczności i telefon do przyjaciela.

Gaz rozweselający - co to takiego?

Zanim Marcin usłyszał pytanie za 40 000 złotych udzielił poprawnych odpowiedzi na trzy pytania. Dobrze wskazał, czym jest "humbug", wykazał się wiedzą geograficzną dotyczącą tego, na której półkuli Ziemi nie leży Ocean Arktyczny oraz poprawnie odpowiedział na pytanie: czego używają waterpoliści. Ostatnie z pytań zagwarantowało mu 20 000 złotych.

Kolejne, siódme pytanie, gwarantowało dwukrotność sumy, czyli 40 000 zł, jednak nie należało do łatwych.

Co podano potraktowanemu gazem rozweselającym:

A: hel

B: podtlenek azotu

C: azot

D: dwutlenek węgla

Pytanie o gaz rozweselający zaskoczyło uczestnika. Wykorzystał koło ratunkowe i poprosił publiczność o pomoc. Swoją decyzję warunkował następująco: - Przyznam szczerze, wydawało mi się, że wiem, ale zgłupiałem i tutaj poproszę o pomoc publiczność - powiedział w programie Marcin Kożuszek.

Gaz rozweselający - poprawna odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

Marcina Kożuszka nie przekonała odpowiedź publiczności, która w 49% zgodziła się, że substancją podaną osobie rozweselonej gazem jest hel. Cień wątpliwości wciąż wisiał w powietrzu, ponieważ sam Marcin nie zauważył innego działania helu niż popularnego zmieniania głosu, które samo w sobie jest rozweselające tylko dlatego, że może rozśmieszyć ludzi wokół. Sprawę skomentował następująco:

- To są takie wyniki, jakich się obawiałem. Jest większość, ale ta większość nie jest taka przekonująca - zauważył.

Uczestnik zdecydował się skorzystać z telefonu do przyjaciela, by zweryfikować odpowiedź, więc poprosił Huberta o połączenie z Kacprem, który być może niedługo stanie się częścią jego rodziny. Niestety, wszelkie podpowiedzi okazały się błędne. Wszyscy jednogłośnie postawili na odpowiedź A, czyli hel. Poprawna odpowiedź to jednak B: podtlenek azotu.

- Poprawna odpowiedź to podtlenek azotu, czyli coś co wyeliminowałeś na wstępie. Marcinie, bardzo żałuję. Tu nasza gra się kończy, chociaż liczyłem na dużo dłuższą grę, oczywiście i większe pieniądze. Pewnie Ty też! Twoja nagroda to gwarantowany tysiąc - pożegnał uczestnika Hubert Urbański.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości