Styl życia

McDonald's i Planet Heroes łączą siły, by pomagać planecie. "Zebraliśmy ponad 3 tysiące worków odpadów"

Styl życia

Dziś Dzień Ziemi – sprzątamy świat
Dziś Dzień Ziemi – sprzątamy światDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Matka Ziemia 22 kwietnia obchodzi swoje święto. Tego właśnie dnia Dorota Gardias wybrała się na Plażę Romantyczną w Warszawie, by wspomóc akcję EcoHeroes, a także porozmawiać z jej inicjatorami.

Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie już od 1970 roku, w Polsce od lat 90. Wszyscy w tym dniu sprzątają, a także edukują się, jak dbać o naszą planetę. Dorota Gardias spotkała się z inicjatorami akcji EcoHeroes  - Przemysławem Pyziel, twórcą Planet Heroes (organizacji pozarządowej, która jest partnerem strategicznym EcoHeroes w McDonald’s) oraz Katarzyną Kucisz-Rosłoń z McDonald’s Polska, która zarządzająca całym projektem EcoHeroes. 

- Jako McDonald’s Polska od lat angażujemy się w działanie na rzecz planety, podejmując liczne działania. Jako marka skupiamy się głównie na gospodarce obiegu zamkniętego. Już od momentu projektowania naszych opakowań skupiamy się na właściwym doborze surowców, które mogą być poddane recyklingowi. Dlatego też tak ważna jest segregacja w naszych restauracjach po spożyciu posiłku. W każdym lokalu są odpowiednie kosze. Następnie, w ramach współpracy z lokalnym recyklerem, papiernią z Torunia, przetwarzamy papierowe odpady i wracają one do restauracji w postaci ręczników papierowych 

Projekt EcoHeroes – co to takiego?

Część odpadów, szczególnie opakowania produktów zamówionych z dostawą lub na linii McDrive, wymyka się z systemu McDonald’s. W tym celu na jesieni 2021 został powołany projekt EcoHeroes. Pracownicy restauracji organizują zbiórki odpadów w swojej najbliższej okolicy. Partnerem strategicznym jest organizacja pozarządowa Planet Heroes, która pomaga w organizacji zbiórek.

W 2021 roku zorganizowano 324 zbiórki, podczas których zebrano 148 000 litrów odpadów. W 2022 w zbiórkach odpadów będą mogły również brać udział społeczności lokalne.

- Projekt EcoHeroes jest dopełnieniem tego strategicznego podejścia. W ramach tej akcji organizujemy zbiórki odpadów na terenie całej Polski. Od października 2021 zorganizowaliśmy już 498 takich zbiórek. Zaangażowaliśmy prawie 2 tysiące pracowników naszej restauracji. W sumie zebraliśmy ponad 3 tysiące worków odpadów i to nie koniec- powiedziała Katarzyna. - Każdy może wziąć w akcji udział, może do niej dołączyć. Zachęcamy każdego, żeby się zarejestrować i być częścią tego wielkiego ruchu – powiedział Przemek.

 Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Pozostałe wiadomości