Styl życia

Rzuciła wszystko i wyjechała na... Malediwy. "To miejsce stało się moim domem"

Styl życia

Magdalena Typel prowadzi dwa pensjonaty na jednej z lokalnych wysp na Malediwach - Nilandhoo. Swoje rajskie życie wiedzie tam już od 8 lat. Co ciekawe, była jedną z pierwszych osób, które wybrały się na tę wyspę na własną rękę, unikając resortów. Po bardzo udanych wakacjach w 2013 r., Magda zdecydowała się wyjechać na stałe. Nie bez znaczenia jest na pewno fakt, że z wysp pochodzi jej ukochany. O swoim życiu na drugim końcu świata opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Malediwy stały się jej drugim domem

Magda pochodzi z małej miejscowości na podkarpaciu, ale sporą część swego życia spędziła na Śląsku, w Chorzowie. A ostanie 2 lata przed wyjazdem na Malediwy, w Gliwicach. Jak przyznała w w rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem, nigdy nie planowała zająć się turystyką, a na pewno nie tą na Malediwach.

- Któregoś dnia dostałam impuls do podróżowania. Znalazłam się na Malediwach i to miejsce stało się moim domem. Skończyłam też turystykę, ale nie spodziewałam się nigdy, że zostanę w tym temacie - powiedziała nam Magdalena Typel.

Malediwy - czyli raj zaśmiecony

Malediwy od lat utożsamiane są z rajem na ziemi. Z lotu ptaka wyglądają jak stado owiec, tworząc ponad tysiąc rozrzuconych nieregularnie białych kropek. W tym bajecznym krajobrazie znajdziemy jednak jedną "czarnę owcę". Thilafushi przykryta jest powłoką gęstego, ciemnego smogu. To największe wysypisko śmieci na Oceanie Indyjskim. Ale problem z odpadami w tamtym rejonie świata jest znacznie większy. Jak mówiła nasza ekspertka, lokalsi nie mieli pojęcia, że śmiecąc, zabijają środowisko, w którym żyją.

- Ci ludzie tego nie wiedzą. Jestem tu od 8 lat i tak jest duży postęp w tym temacie. Mówiąc potocznie - ludzie tu dostali nagle telefon z Interentem i okazało się, że ważny etap ich ominął. Tutaj było tylko kiedyś tylko to, co sobie upolowali. A nagle pojawiły się plastikowe opakowania i butelki, z którymi zaczęło się dziać to samo, co z resztkami jedzenia - zdradziła nam Magdalena Typel.

Dziennik o życiu na Malediwach

Magdalena Typel zasłynęła nie tylko na rajskiej wyspie, będąc właścicielką dwóch pensjonatów. Kobieta znana jest także w sieci ze swojego bloga "Dzienniki Typelka". Ze strony dowiemy się, jak na co dzień upływa czas w tej odległej krainie.

- Jeszcze nie ma turystów i staram się pisać jakieś ciekawostki. Po tylu latach dla mnie to codzienność. Ale później okazuje się, że temat związany z lokalnym życiem na Malediwach staje się interesujący - podsumowała nasza gościni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości