Slow Art w praktyce
Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci oraz testerka zabawek pokazywała, jak odprężyć mogą się mali i więksi wielbiciele sztuki.
- Slow Art pomaga skupić się na detalach. Żyjemy tak szybko, że trudno się nam odciąć. Przyniosłam do studia puzzle, np. Mona Lisę można ułożyć w wersji dziecięcej. Puzzle zrobione są przez polskich artystów, więc możemy mieć oryginalną grafikę na ścianie - przekonywała.
- Dobrze w domu mieć mądre książki, obrazy. Jeśli popatrzymy w domu na sztukę, mamy na to chwilę. Zresztą sami możemy zrobić sobie arcydzieło. Pokolorować je albo zabrać się za modę - dodała.
Zabawy plastyczne w domu
Nasza ekspertka zachęca do zaznajamiania dzieci ze sztuką.
- Możemy być przewodnikami po galerii, wystawiać własne sztuki. Do studia przyniosłam m.in. farby w saszetkach. Naszym zadaniem jest zrobienie po jednej stronie kartki kilka plamek, składamy i pojawia się zupełnie inna technika malarstwa - mówiła Magdalena Kordaszewska.
- Tworzymy coś, co będzie niespodzianką i to jest fantastyczne. Ale dzieła sztuki możemy robić także z klocków - podsumowała gościni Dzień Dobry TVN..
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Zrób to sam, czyli proste triki na efektowne pisanki
- Z jajek tworzy prawdziwe dzieła sztuki. Jak powstają ażurowe wydmuszki?
- Pisanki w stylu rustykalnym i glamour
Autor: Oskar Netkowski
Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News