Kreatywne zabawy dla małych i dużych. "Dzieła sztuki możemy robić także z klocków"

Slow Art. Czym jest?
Kreatywne zabawy dla małych i dużych
Źródło: Dzień Dobry TVN
Slow Art to ruch artystyczny i filozofia skupiające się na głębszym, bardziej świadomym doświadczeniu sztuki. Dziedzina ta opiera się na przekonaniu, że prawdziwe zrozumienie i "smakowanie" jej wymaga czasu, cierpliwości i skupienia. Od czego zacząć? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek.

Slow Art w praktyce

Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci oraz testerka zabawek pokazywała, jak odprężyć mogą się mali i więksi wielbiciele sztuki.

- Slow Art pomaga skupić się na detalach. Żyjemy tak szybko, że trudno się nam odciąć. Przyniosłam do studia puzzle, np. Mona Lisę można ułożyć w wersji dziecięcej. Puzzle zrobione są przez polskich artystów, więc możemy mieć oryginalną grafikę na ścianie - przekonywała.

- Dobrze w domu mieć mądre książki, obrazy. Jeśli popatrzymy w domu na sztukę, mamy na to chwilę. Zresztą sami możemy zrobić sobie arcydzieło. Pokolorować je albo zabrać się za modę - dodała.

Zabawy plastyczne w domu

Nasza ekspertka zachęca do zaznajamiania dzieci ze sztuką.

- Możemy być przewodnikami po galerii, wystawiać własne sztuki. Do studia przyniosłam m.in. farby w saszetkach. Naszym zadaniem jest zrobienie po jednej stronie kartki kilka plamek, składamy i pojawia się zupełnie inna technika malarstwa - mówiła Magdalena Kordaszewska.

- Tworzymy coś, co będzie niespodzianką i to jest fantastyczne. Ale dzieła sztuki możemy robić także z klocków - podsumowała gościni Dzień Dobry TVN..

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości